LTO: waarschuwing NVWA schaadt vertrouwen in overheid
DEN HAAG (ANP) - De waarschuwing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geeft schapenhouders het gevoel dat de toezichthouder meer wordt aangestuurd door dierenactivisten dan door de landbouwminister. Dit schaadt het vertrouwen van boeren in de overheid, vindt landbouworganisatie LTO.
Daarmee reageert de organisatie op de waarschuwing van de NVWA dinsdag aan een schapenhouder die zijn dieren onvoldoende zou hebben beschermd tegen wolven. De waarschuwing volgde op een inspectie van de NVWA naar aanleiding van een melding, waarvoor Animal Rights zei verantwoordelijk te zijn.
Met de waarschuwing heeft de NVWA volgens LTO afgeweken van kabinetsbeleid. De landbouworganisatie zegt met het ministerie van Landbouw in gesprek te zijn over een beleidsregel die schapenhouders duidelijkheid moet geven over wanneer een beschermingsplicht geldt bij wolvenaanvallen en hoe schapenhouders daaraan kunnen voldoen. Daarvoor heeft de minister een overgangsfase aangekondigd. Op die manier kunnen boeren beschermingsmaatregelen treffen. De toezichthouder zou pas moeten handhaven als er meer duidelijkheid is en boeren financiële steun krijgen, vindt de landbouworganisatie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
6 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
22 uur geleden