LTO: waarschuwing NVWA schaadt vertrouwen in overheid
DEN HAAG (ANP) - De waarschuwing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geeft schapenhouders het gevoel dat de toezichthouder meer wordt aangestuurd door dierenactivisten dan door de landbouwminister. Dit schaadt het vertrouwen van boeren in de overheid, vindt landbouworganisatie LTO.
Daarmee reageert de organisatie op de waarschuwing van de NVWA dinsdag aan een schapenhouder die zijn dieren onvoldoende zou hebben beschermd tegen wolven. De waarschuwing volgde op een inspectie van de NVWA naar aanleiding van een melding, waarvoor Animal Rights zei verantwoordelijk te zijn.
Met de waarschuwing heeft de NVWA volgens LTO afgeweken van kabinetsbeleid. De landbouworganisatie zegt met het ministerie van Landbouw in gesprek te zijn over een beleidsregel die schapenhouders duidelijkheid moet geven over wanneer een beschermingsplicht geldt bij wolvenaanvallen en hoe schapenhouders daaraan kunnen voldoen. Daarvoor heeft de minister een overgangsfase aangekondigd. Op die manier kunnen boeren beschermingsmaatregelen treffen. De toezichthouder zou pas moeten handhaven als er meer duidelijkheid is en boeren financiƫle steun krijgen, vindt de landbouworganisatie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.
1 uur geledenROME (ANP) - De luchthavens van Rome zijn genoodzaakt het nieuwe, omstreden biometrische grenscontrolesysteem van de EU tijdelijk op te schorten om de grote toestroom van zomertoeristen te kunnen verwerken. Dat heeft Marco Troncone, hoofd van het bedrijf dat de luchthavens van de Italiaanse hoofdstad beheert, gezegd in een interview met de Financial Times.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs (CRa) pleit voor een ingrijpende koerswijziging om de woningcrisis in Nederland aan te pakken. Volgens het adviesorgaan van de rijksoverheid is een eerlijker woonstelsel noodzakelijk om de kansongelijkheid op de woningmarkt te verminderen. Het CRa deed donderdag zes aanbevelingen in het rapport 'Thuis in de toekomst'.
4 uur geledenBOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
12 uur geleden