LTO-voorman miste herstel van vertrouwen maar zet deur op kier
HILVERSUM (ANP) - Voorzitter Sjaak van der Tak van boerenorganisatie LTO miste uiteindelijk stappen van het kabinet die tot herstel van vertrouwen zouden hebben geleid. Dat zei hij woensdag in WNL-televisieprogramma Goedemorgen Nederland. Maar een terugkeer van LTO bij het landbouwoverleg op een later moment sluit hij niet uit. "Laat het zo zijn dat het kabinet iets bedenkt waardoor we verder kunnen, zodat we wel in de tweede helft van het jaar overleg kunnen plegen."
Op dit moment ziet Van der Tak geen aanleiding om verder te praten, hoewel hij vorige week zei dat er cruciale stappen waren gezet in een ingelast overleg tussen LTO en een kabinetsdelegatie. "Die cruciale stappen waren er vorige week ook, maar gisteren bleek dat die er toch niet waren", zei Van der Tak die uitlegde dat de landbouworganisatie meer verwacht had van de uitwerking van de toezeggingen van het kabinet.
"De klimaat- en natuurdoelstellingen waren vanuit het kabinet omgeven met intenties en daar kan een boer niet van leven", hekelt Van der Tak opnieuw de vele verplichtingen die bij de kabinetsplannen horen. "Dan is er geen verdienmodel."
'Eerst rust'
Hoewel Van der Tak de deur dus op een kier heeft gezet, moet er wel eerst iets veranderen voordat LTO weer aan wil schuiven. "We hebben gezegd dat het gisteren hom of kuit moest zijn." Naar die uitkomst heeft LTO volgens hem gehandeld. De organisatie schuift niet zomaar weer aan. "Hier blijft het bij."
Die punten herhaalde Van der Tak nogmaals toen hij aankwam bij het overleg met de andere partijen die aan de hoofdtafel over het landbouwakkoord praatten. Desgevraagd gaf hij aan dat "we redelijk dicht bij een akkoord" waren, maar dat het uiteindelijk aan perspectief ontbrak door een "stapeling van milieuregels". "Als wij in Europa als eersten gaan verduurzamen, dan leidt dat niet tot een goed verdienmodel op het boerenerf."
Van der Tak is bij het overleg om uitleg te geven over de stap van LTO. Maar de boerenvoorman wil ook in gesprek blijven met de andere partijen. "We moeten nu eerst rust organiseren", aldus Van der Tak die dan wil kijken "wat er nog mogelijk is" in de tweede helft van het jaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
1 dag geleden