LTO-voorman herhaalt oproep tot 'waardige' boerenprotesten
DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Sjaak van der Tak blijft bij zijn oproep tot "passende en waardige" boerenprotesten. Hij doet dat naar aanleiding van uitspraken van Farmers Defence Force-leider Mark van den Oever in de Volkskrant. Daarin stelt Van den Oever dat FDF snelwegen en Schiphol wil gaan blokkeren en de voedselvoorziening plat gaat leggen, maar ook opnieuw ministers thuis gaat opzoeken.
Eerder protesteerden boeren bij het huis van minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Dat bezoek in de persoonlijke levenssfeer wees Van der Tak toen al af. Tractoren horen wel bij boerenprotesten gaf de LTO-voorzitter al eerder aan.
Van der Tak zegt het interview dat Van den Oever gaf niet te hebben gelezen en gaat dus ook niet op specifieke uitspraken in. Dat Van den Oever zijn vergelijking tussen boeren nu en Joden voor de Tweede Wereldoorlog herhaalde, leverde al veel kritiek op.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
2 minuten geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
33 minuten geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
5 uur geleden