Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO verwacht beperkte impact importheffingen 'kaasland' VS

LTO verwacht beperkte impact importheffingen 'kaasland' VS

DEN HAAG (ANP) - De impact van Amerikaanse importheffingen hoeft voor Nederlandse boeren niet groot te zijn. Land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland verwacht dat de achterban de hogere tarieven kan doorberekenen in de verkoopprijs. "Wij maken kwaliteitsproducten en kaaseters als de Amerikanen willen toch wel graag onze kaas blijven eten", zegt Klaas Johan Osinga, beleidsspecialist bij LTO.

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandagochtend aan dat de Europese Unie "zeer snel" de volgende is waarvoor importheffingen gaan gelden, nadat Canada en Mexico eerder al hadden gehoord dat ze te maken krijgen met een tarief van 25 procent. Trump voerde in zijn eerste termijn ook al importheffingen in op bijvoorbeeld Franse en Italiaanse kazen, maar Goudse en Edammer kaas werden toen gespaard volgens Osinga.

"Importheffingen zijn natuurlijk nooit gunstig en 'all is in the detail', maar de impact voor Nederland kan beperkt zijn. De Amerikanen zullen ervoor opdraaien, want de vraag naar onze producten blijft. Zeker de kaasmarkt is redelijk lucratief en de Amerikanen doen dat overal op: pizza's, burgers. Volgens mij houdt Trump daar zelf ook van", zegt Osinga.

Top 10

De VS staan volgens Osinga laag in de top 10 van landen waar de meeste Nederlandse landbouwproducten naartoe gaan. Naast kaas zijn ook machines en kassen, snijbloemen en zaaizaden belangrijk. "Ook daarin zijn wij wereldspeler. Ze zullen die producten toch wel willen hebben", zegt Osinga.

Toch kunnen ook de importheffingen voor andere landen, zoals Mexico en Canada, een impact hebben op Nederlandse boeren als zij moeilijker naar de VS kunnen exporteren. "Die landen gaan dan op zoek naar alternatieve locaties om hun producten te verkopen. Die grotere concurrentie zit ons dan ook weer dwars", denkt Osinga.

Machines

FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, verwacht een grotere invloed. "Voor onze achterban zijn de VS één van de belangrijkste exportbestemmingen. Alleen al machines zijn goed voor 25 procent van de Nederlandse export naar de VS. Ook gaan er vanuit Nederland veel medische en elektrische apparaten naar de andere kant van de oceaan", zegt voorzitter Theo Henrar.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

10 minuten geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

49 minuten geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

53 minuten geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

4 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

5 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

6 uur geleden