LTO: terugdringen watervervuiling niet alleen taak voor boeren
DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie LTO erkent dat het gebruik van giftige bestrijdingsmiddelen moet worden teruggedrongen, maar wil dat dit niet alleen de verantwoordelijkheid van boeren wordt. Daarmee reageert de belangenorganisatie op het nieuws dat water in veel natuur- en recreatiegebieden vervuild is met giftige bestrijdingsmiddelen. Voor een oplossing zouden ook overheden, producenten en leveranciers werk moeten maken van meer "groene" middelen en weerbare gewassen.
"Om de emissie van gewasbeschermingsmiddelen naar het grond- en oppervlaktewater verder terug te dringen, is het noodzakelijk dat alle betrokken partijen samenwerken en hun verantwoordelijkheid nemen", stelt LTO. "En ook de samenleving als geheel heeft een verantwoordelijkheid bij de verdere verduurzaming van de land- en tuinbouw", vervolgt de grootste lobbyclub voor de landbouw in Nederland.
Met dat laatste verwijst LTO naar het nieuws dat de biologische landbouw in Nederland minder hard groeit dan gehoopt, waarover NOS berichtte. Dat komt onder andere doordat veel consumenten bioproducten links laten liggen.
Medicijnresten
Het Centrum voor Milieuwetenschappen (CML) van de Universiteit Leiden concludeerde na onderzoek dat het water in Nederlandse natuur- en recreatiegebieden vaak vervuild is met giftige bestrijdingsmiddelen. Vier op de tien wateren in deze gebieden voldoen niet aan de milieunormen. Opdrachtgever Natuur & Milieu vindt die resultaten "alarmerend" en vreest grote schade aan de natuur.
LTO wijst ook naar medicijnresten en vervuiling met chemische middelen door de industrie als oorzaken van de lage waterkwaliteit. Volgens de organisatie is daar weinig aandacht voor in het onderzoek in opdracht van Natuur & Milieu.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
6 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
9 uur geleden