LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink
DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
Die neerslag neemt volgens Wennink ook nauwelijks af. "Binnen de landbouw, en zeker bij de rundveehouderij, zijn grote veranderingen nodig. Zowel landelijke maatregelen, zoals opkoopregelingen, als gebiedsgerichte maatregelen, zoals natuurherstel, zijn noodzakelijk om deze crisis het hoofd te bieden", aldus de oud-topman van ASML.
LTO stelt in een eerder gepresenteerd plan onder meer een spoedwet voor om te kijken naar stikstofuitstoot in plaats van -neerslag.
'Geef ons een kans'
"Er is geen sector die meer vindt dat Nederland van het stikstofslot af moet dan wij", zegt Koopmans. "Ook de roep om deregulering is ons uit het hart gegrepen. Maar in het stuk over rundvee gaan wij niet mee. Wennink wil in zijn rapport naar de wereldtop van innovatie en die hebben we in Nederland met de land- en tuinbouw. Wij zijn ervan overtuigd dat we daaraan verder kunnen bouwen. Geef ons de kans."
Milieuorganisatie Greenpeace is blij met de oproep van Wennink om Nederland van het stikstofslot te halen. "We delen de conclusie van de commissie Wennink dat de juiste plannen al een tijd op de plank liggen, maar het tot nu toe aan de politieke wil ontbrak om in actie te komen. Hopelijk komen we onder leiding van beoogd premier Jetten snel uit deze politieke houdgreep rondom stikstof en wordt onze kwetsbare natuur beschermd."
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.
24 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is verder opgelopen, blijkt uit data van AXSMarine. Sinds dinsdag is er een evacuatieplan in werking om schepen na maanden veilig uit de Perzische Golf te krijgen. Het begeleiden van schepen is donderdagavond echter stilgelegd na een aanval op een schip, meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
5 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
5 uur geleden