LTO opgelucht met besluit kabinet over stikstofdeadline 2030
DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is opgelucht dat het jaar 2030 niet meer als einddoel voor de stikstofplannen zal worden opgenomen in de wet. "Dit was ook volstrekt onvermijdelijk. Dat ze dit nu loslaten helpt alleen maar om met elkaar de echte oplossingen te gaan zoeken", reageert een woordvoerder.
Nu staat 2035 nog als doel in de wet, maar het vorige kabinet wilde dat vervroegen. Het CDA legde daar een bom onder: in een interview met het AD verklaarde toenmalig CDA-leider Wopke Hoekstra dat jaartal "niet heilig". Later zei hij het coalitieakkoord hierover te willen openbreken. Zo ver kwam het niet: het kabinet viel nog voordat het tot onderhandelen kwam.
LTO is blij dat andere regelingen voor boeren niet controversieel zijn verklaard. Het gaat onder meer om het voornemen om de zogeheten PAS-melders te legaliseren en een regeling voor boeren die vrijwillig willen stoppen. "Dat biedt perspectief en duidelijkheid. Die 2030 hing daar als een zwaard van Damocles boven", aldus de zegsman van LTO.
Agractie
Bart Kemp, voorzitter van boerenactiegroep Agractie, noemt de beslissing "logisch" omdat binnen het inmiddels demissionaire kabinet al lange tijd commotie was over de stikstofdeadline. "Maar wat wij vreemd vinden, en ook niet blij mee zijn, is dat niet het gehele stikstofbeleid controversieel wordt verklaard gezien de achter ons liggende periode en de meningsverschillen daarover tussen verschillende politieke partijen", zegt Kemp.
"Wat ons betreft zou het hele stikstofbeleid een pas op de plaats moeten maken, om onder het volgende kabinet een nieuwe start te maken", vervolgt Kemp. "Het is zaak om nu niet door te modderen, maar om solide beleid op te zetten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
9 uur geleden