LTO opgelucht met besluit kabinet over stikstofdeadline 2030
DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is opgelucht dat het jaar 2030 niet meer als einddoel voor de stikstofplannen zal worden opgenomen in de wet. "Dit was ook volstrekt onvermijdelijk. Dat ze dit nu loslaten helpt alleen maar om met elkaar de echte oplossingen te gaan zoeken", reageert een woordvoerder.
Nu staat 2035 nog als doel in de wet, maar het vorige kabinet wilde dat vervroegen. Het CDA legde daar een bom onder: in een interview met het AD verklaarde toenmalig CDA-leider Wopke Hoekstra dat jaartal "niet heilig". Later zei hij het coalitieakkoord hierover te willen openbreken. Zo ver kwam het niet: het kabinet viel nog voordat het tot onderhandelen kwam.
LTO is blij dat andere regelingen voor boeren niet controversieel zijn verklaard. Het gaat onder meer om het voornemen om de zogeheten PAS-melders te legaliseren en een regeling voor boeren die vrijwillig willen stoppen. "Dat biedt perspectief en duidelijkheid. Die 2030 hing daar als een zwaard van Damocles boven", aldus de zegsman van LTO.
Agractie
Bart Kemp, voorzitter van boerenactiegroep Agractie, noemt de beslissing "logisch" omdat binnen het inmiddels demissionaire kabinet al lange tijd commotie was over de stikstofdeadline. "Maar wat wij vreemd vinden, en ook niet blij mee zijn, is dat niet het gehele stikstofbeleid controversieel wordt verklaard gezien de achter ons liggende periode en de meningsverschillen daarover tussen verschillende politieke partijen", zegt Kemp.
"Wat ons betreft zou het hele stikstofbeleid een pas op de plaats moeten maken, om onder het volgende kabinet een nieuwe start te maken", vervolgt Kemp. "Het is zaak om nu niet door te modderen, maar om solide beleid op te zetten."
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
5 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
13 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
15 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
17 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
18 uur geleden