Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO: onze organisatie is helemaal niet verdeeld

LTO: onze organisatie is helemaal niet verdeeld

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO zoekt naar eigen zeggen "eensgezind" naar een nieuwe samenwerking tussen overheid en boeren. Die boodschap uit de lobbyclub vrijdag in een verklaring. Met de opmerking wil LTO de "belachelijke roddelstroom" dat de organisatie uit elkaar dreigt te vallen, "in de kiem smoren".

"Sinds twee dagen merken we dat we door veel journalisten benaderd worden, gevoed door frames, waarbij er roddels rondgaan alsof er sprake zou zijn van interne meningsverschillen binnen LTO. Er wordt plotsklaps gesproken over zogenaamd gedoe tussen verschillende regio’s of conflicten binnen de LTO-familie. We weten niet waar deze geruchten vandaan komen, maar het is klinkklare onzin", stelt LTO op de eigen website.

Voorman Mark van den Oever van boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) zei eerder dat LTO "ontploft" als de top van de organisatie zou tekenen voor een landbouwakkoord. Volgens Van den Oever hebben veel boeren namelijk weinig vertrouwen in de deal waarover LTO momenteel onderhandelt. Hij voorspelde dat afdelingen van LTO zich mogelijk gaan afscheiden.

Akkoord onzeker

LTO benadrukt echter te onderhandelen over een landbouwakkoord om te komen tot een "geloofwaardig en werkbaar toekomstperspectief" voor boeren en tuinders. "Dat doen we gezamenlijk. Er is geen verschil van mening binnen LTO-organisaties, tussen provincies of tussen verschillende streken en regio’s." Daarbij wil LTO dat het kabinet nu geen nieuwe normen of andere voorschriften "op gaat dringen waarin boeren de les gelezen wordt over hoeveel koeien zij maximaal mogen houden per vierkante meter".

Of er een landbouwakkoord komt, is nog steeds onzeker. Belangrijke onderwerpen zoals geld om inkomenszekerheid voor boeren te regelen en de norm hoeveel koeien er per hectare mogen worden gehouden, zijn nog niet afgetikt, liet LTO-voorzitter Sjaak van der Tak eerder deze week al weten. Volgens de LTO-voorman is er wel voortgang geboekt met het kabinet. Maar dat moet nu met voorstellen komen en die moeten dan ook nog met alle partijen aan de hoofdtafel van het landbouwoverleg worden besproken. Volgende week wordt er weer verder gepraat.

Meer uit Binnenland

Burgemeesters betuigen medeleven na dodelijke verkeersongevallen

MAARSSEN/DIRKSLAND (ANP) - De burgemeesters van het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee en van Stichtse Vecht in Utrecht hebben hun medeleven geuit na de fatale ongevallen die zondagavond en -nacht in beide gemeenten plaatsvonden. Bij zowel het ongeval in Dirksland als in Maarssen kwamen twee mensen om het leven.

59 minuten geleden
RWS: handhaving vrachtwagens Merwedebrug start binnen 14 dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat binnen twee weken gehandhaafd kan worden op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van camera's die geplaatst moeten worden. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten om de beelden uit te lezen en de boetes daadwerkelijk uit te schrijven. Die boete bedraagt 500 euro.

2 uur geleden
Ruim 1200 inschrijvers beginnen dinsdag niet aan Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse gaat dinsdagochtend van start met 45.761 wandelaars. Van de 47.000 mensen die zich hadden ingeschreven, hebben zich 1239 niet op tijd gemeld, meldt de organisatie maandag.

5 uur geleden
Drie in april aangehouden douaniers op vrije voeten

ROTTERDAM (ANP) - Drie douaniers die in april werden aangehouden op verdenking van het stelen van informatie uit de systemen van hun werkgever, mogen hun strafzaak in vrijheid afwachten. Daartoe besloot de rechtbank in Rotterdam maandag op een eerste openbare terechtzitting.

5 uur geleden
RWS wil 'zo snel mogelijk' handhaven op vrachtverbod Merwedebrug

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat wil "zo snel mogelijk" handhaven op het verbod op vrachtverkeer voor de Merwedebrug, maar zegt dat daarvoor nog een aantal zaken nodig is. Zo moeten eerst camera's worden geplaatst, laat een woordvoerder weten. Daarna kan Rijkswaterstaat weginspecteurs met een boa-status inzetten voor de handhaving. Weginspecteurs met die status kunnen weggebruikers staande houden en boetes uitschrijven.

6 uur geleden
Drugslab Den Haag vermoedelijk voor xtc, verdachten langer vast

DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die vrijdag zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat besloot de rechter-commissaris maandag. Vermoedelijk werd in het lab gewerkt aan de grootschalige productie van xtc, meldt het OM.

7 uur geleden
Statiegeld-abri's voor wandelaars op route Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Wandelaars kunnen hun lege blikjes en flesjes tijdens de Nijmeegse Vierdaagse achterlaten in speciale statiegeld-abri's. Voor het eerst worden deze abri's, met vakjes waarin flesjes en blikjes passen, op diverse plekken langs de route geplaatst. Ook enkele bushokjes langs de route veranderen in doneerpunten. Initiatiefnemer is Statiegeld Nederland, onderdeel van Verpact, dat verpakkingen recyclet.

7 uur geleden