LTO: meldpunt voor boeren met mentale hulpvraag succesvol
ZWOLLE (ANP) - Een meldpunt voor boeren en tuinders met vragen over de mentale gezondheid is succesvol, meldt landbouw- en tuinbouworganisatie LTO Noord. Dat meldpunt genaamd Taboer werd twee maanden geleden begonnen en volgens LTO wordt de website inmiddels meer dan tweehonderd keer per dag bezocht.
Ook hebben al tientallen boeren zich gemeld via de telefoon of mail, aldus LTO Noord. Mensen bellen bijvoorbeeld om te praten over problemen in de relationele sfeer of over financiële problemen. Ook gaat het om een opeenstapeling van zorgen over het runnen van een bedrijf, het meegaan met alle veranderingen en de privésituatie, zegt LTO Noord. Boeren kunnen via het meldpunt in contact worden gebracht met professionele hulpverleners.
"Het is goed om te zien dat boeren en tuinders zich melden met een hulpvraag. Wij willen het taboe onder boeren rondom het praten over mentale problemen doorbreken. Bij een aantal boeren is dat gelukt. Tegelijkertijd laat het ook zien dat de gevoelens van stress en somberheid groot zijn. Er zijn nog veel meer boeren en tuinders die mentaal in de knel zitten dan die nu contact hebben opgenomen", aldus Fije Visscher, kalverhouder en regiobestuurder bij LTO Noord.
Doorverwijzingen
Ook geeft hij aan "positief verrast" te zijn omdat in de land- en tuinbouw niet zo makkelijk over mentale zorgen gesproken wordt.
Een woordvoerder van LTO Noord zegt in een toelichting dat ongeveer dertig boeren telefonisch contact hebben opgenomen met het meldpunt. Daarvan werden er vijftien doorverwezen naar professionele hulp. Hoeveel boeren daarvan daadwerkelijk gebruik hebben gemaakt is niet bekend, aldus de zegsman.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
3 uur geleden