Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO: laat arbeidsmigranten negen maanden toe om te werken

LTO: laat arbeidsmigranten negen maanden toe om te werken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten van buiten de Europese Unie (EU) moeten voor maximaal negen maanden werk worden toegelaten. Die oproep doet de boerenkoepel LTO Nederland in het Verkiezingsmanifest 2021. Volgens de koepel zijn de migranten nodig vanwege de krapte op de arbeidsmarkt. Voor seizoensarbeid zoals oogsten zijn binnen de EU te weinig mensen beschikbaar.

Het manifest is volgens LTO een uitnodiging aan politici, programmacommissies en andere stakeholders om met de koepelorganisatie en haar 35.000 leden het gesprek aan te gaan over de toekomst van de sector. LTO stelt dat de sector de afgelopen jaren is overspoeld met nieuwe visies, programma’s en blauwdrukken van 'hoe het moet’ en vraagt de politiek om niet met een nieuwe landbouwvisie te komen. "Verbind de huidige visies met daadkracht", is het verzoek van de sector.

"In het verkiezingsmanifest doet LTO voorstellen waarmee boer en tuinder een gedegen toekomst na kunnen streven. Met integraal en coherent beleid kunnen diverse maatschappelijke beleidsvraagstukken efficiënt worden gecombineerd en wordt boeren een duidelijk handelingsperspectief geboden. Dichtregelen tot achter te komma is niet de oplossing," aldus Wim Bens, waarnemend voorzitter LTO Nederland. "Door optimaal gebruik te maken van de mogelijkheden die de bodem biedt, kunnen boeren en tuinders het landbouwsysteem robuuster maken ten aanzien van weersinvloeden, plagen en ziekten. Het huidige incoherente beleid is hier onvoldoende op ingericht."

Meer uit Financieel

FT: Duitse regering wil bouw fregatten Damen helemaal schrappen

LONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.

50 minuten geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS kondigt beursgang aan

PARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.

1 uur geleden
AEX opent iets hoger na flinke koersval dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.

2 uur geleden
Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

13 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

13 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

13 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

15 uur geleden