LTO: in 2021 al voorstellen ingediend voor verlagen uitstoot
DEN HAAG (ANP) - Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) heeft in 2021 al plannen ingediend bij het kabinet waarmee de uitstoot van broeikasgassen teruggebracht had kunnen worden tot het gewenste niveau. Dat zegt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak in een reactie op een onderzoek van statistiekbureau CBS over de uitstoot in de landbouw.
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is de uitstoot van broeikasgassen en stikstof in de landbouw in de laatste jaren nauwelijks nog gedaald. "Wij ontkennen dit ook niet, maar wij hebben wel degelijk plannen met voorstellen ingediend bij het kabinet om de uitstoot versneld omlaag te krijgen, met name in de melkveehouderij", aldus Van der Tak.
Het gaat om het 'versnellingsakkoord', gesloten met Natuurmonumenten, Natuur en Milieu, Bouwend Nederland en VNO-NCW. Hierin is onder meer afgesproken hoe met technische innovaties de uitstoot verder teruggebracht kan worden, bijvoorbeeld met het vernieuwen van stallen, het verduurzamen van machines en het aanpassen van de mestopslag. Om dit mogelijk te maken is wel een grote jaarlijkse bijdrage van de overheid nodig.
Van der Tak benadrukt dat de uitstoot met name in de landbouw nauwelijks is gedaald. "In andere sectoren, zoals de varkenshouderij en pluimvee zijn wel degelijk reducties behaald", aldus de voorzitter. Hij wijst er ook op dat Nederland een van de weinige landen in Europa is waar de stikstofuitstoot gemeten wordt.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
1 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
7 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
8 uur geleden