LTO: in 2021 al voorstellen ingediend voor verlagen uitstoot
DEN HAAG (ANP) - Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) heeft in 2021 al plannen ingediend bij het kabinet waarmee de uitstoot van broeikasgassen teruggebracht had kunnen worden tot het gewenste niveau. Dat zegt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak in een reactie op een onderzoek van statistiekbureau CBS over de uitstoot in de landbouw.
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is de uitstoot van broeikasgassen en stikstof in de landbouw in de laatste jaren nauwelijks nog gedaald. "Wij ontkennen dit ook niet, maar wij hebben wel degelijk plannen met voorstellen ingediend bij het kabinet om de uitstoot versneld omlaag te krijgen, met name in de melkveehouderij", aldus Van der Tak.
Het gaat om het 'versnellingsakkoord', gesloten met Natuurmonumenten, Natuur en Milieu, Bouwend Nederland en VNO-NCW. Hierin is onder meer afgesproken hoe met technische innovaties de uitstoot verder teruggebracht kan worden, bijvoorbeeld met het vernieuwen van stallen, het verduurzamen van machines en het aanpassen van de mestopslag. Om dit mogelijk te maken is wel een grote jaarlijkse bijdrage van de overheid nodig.
Van der Tak benadrukt dat de uitstoot met name in de landbouw nauwelijks is gedaald. "In andere sectoren, zoals de varkenshouderij en pluimvee zijn wel degelijk reducties behaald", aldus de voorzitter. Hij wijst er ook op dat Nederland een van de weinige landen in Europa is waar de stikstofuitstoot gemeten wordt.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
8 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
11 uur geleden