Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO houdt grote bijeenkomst met duizend boeren en tuinders

LTO houdt grote bijeenkomst met duizend boeren en tuinders

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO houdt volgende maand een landelijke bijeenkomst met duizend leden, meldt de boerenbelangenorganisatie. Tijdens de manifestatie spreken boeren met Tweede Kamerleden over hun zorgen over het "in moordend tempo" groeiend aantal regels en voorschriften waar boeren en tuinders zich aan moeten houden en over oplossingen voor minder regels op de korte termijn.

"Het kabinet belooft al jaren om haast te maken met toekomstregelingen. Maar er is nog geen zicht op openstelling van regelingen voor de 'blijvers'. Tegelijkertijd wordt er steeds weer nieuw beleid over agrariërs uitgestort. De inkt van een maatregel is nog niet opgedroogd of een andere maatregel komt daar bovenop", schrijft LTO in een brief aan leden. De belangenorganisatie is het onder meer niet eens met bufferstroken om de waterkwaliteit van sloten naast landbouwgrond te beschermen en kalenderdata waarop een oogst klaar moet zijn.

De manifestatie is op donderdagavond 7 maart en zal volgens LTO op een centrale plek in Nederland zijn. Waar precies is nog niet bekend, meldt een woordvoerder. Ook is nog niet duidelijk welke Tweede Kamerleden erbij zijn.

Europese regeldruk

Boeren in onder meer België en Frankrijk begonnen onlangs met het blokkeren van onder meer snelwegen en distributiecentra van supermarkten om de toenemende regeldruk vanuit de Europese Unie. Ook in Nederland hebben landbouwers snelwegen geblokkeerd en zijn boeren op trekkers naar meerdere provinciehuizen gereden. De regering en het parlement zijn volgens LTO verantwoordelijk voor het opkomen voor de belangen van Nederlandse boeren en tuinders. "Dát is dus ook het niveau waarop wij onze zorgen neer willen leggen, en waar we het gesprek willen voeren over oplossingen om uit de beleidsklem te komen."

Farmers Defence Force (FDF) liet al weten een landelijke actie voor te bereiden en tot dinsdag wilde acties te houden. Het landelijk protest moet dit weekend plaatsvinden.

Dat ook Nederlandse boeren nu protesteren is vooral uit solidariteit met agrariërs in andere Europese landen waar protestacties zijn, zegt beleidsanalist landbouw Roel Jongeneel bij de Wageningen University & Research (WUR). In Nederland is volgens hem geen directe aanleiding om de straat op te gaan. "De druk op de landbouw loopt misschien weer een beetje op nu een nieuw kabinet in de steigers wordt gezet. In het vorige coalitieakkoord werd behoorlijk wat geld uitgetrokken om de stikstofproblemen op te lossen, maar nu is het onduidelijk hoeveel geld er nog beschikbaar is."

Meer uit Binnenland

Aanklacht tegen verdachten zorgboerderij Wedde verzwaard

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep de aanklacht verzwaard tegen de verdachten van het mishandelen en vernederen van cliënten op de voormalige zorgboerderij Aurora Borealis in het Groningse Wedde. De reden daarvan is dat de mishandeling voor één mannelijk slachtoffer zwaar lichamelijk letsel tot gevolg heeft gehad. Daarmee opende de aanklager maandag de zitting bij het gerechtshof in Leeuwarden.

9 minuten geleden
Raad van State adviseert tegen verbod religieuze uitingen boa's

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State adviseert tegen het verbod op religieuze uitingen voor buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) dat demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) wil invoeren. De wettelijke grondslag voor een dergelijk besluit ontbreekt volgens de belangrijke kabinetsadviseur. Om zo'n verbod in te voeren, moet eerst de wet worden veranderd.

34 minuten geleden
Susan Smit: 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls bleef nieuwsgierig

DEN HAAG (ANP) - Susan Smit gaat de onvoorwaardelijke steun van haar 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls missen. Dat zegt de schrijfster van onder meer Tropenbruid naar aanleiding van het overlijden van Keuls, zondagavond. "Het zusterschap was voor haar geen holle kreet. Ze heeft er haar leven naar vormgegeven", zegt Smit.

1 uur geleden
Amerikaanse ambassadeur bezoekt Margraten

EIJSDEN/MARGRATEN (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joseph Popolo, heeft maandag een kennismakingsgesprek met de burgemeester van Eijsden-Margraten, Alain Krijnen. Dat zegt een woordvoerder van die gemeente.

1 uur geleden
CPNB: Yvonne Keuls is grondlegger van sociale roman in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."

2 uur geleden
Uitgaven aan veiligheid bij gemeenten flink gestegen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.

4 uur geleden
Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

9 uur geleden