Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LSVb: ook compensatie energiekosten voor studenten

LSVb: ook compensatie energiekosten voor studenten

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet een manier vinden om ook studenten eenmalig te compenseren voor de stijgende energieprijzen, vindt studentenvakbond LSVb. Ook zij komen erdoor in financiële problemen, stelt de belangenclub.

De organisatie maakt dit op uit de reacties bij een speciaal meldpunt dat ze heeft ingericht. "Veel studenten melden dat hun energierekening met 50 tot 80 euro per maand is gestegen", aldus LSVb-voorzitter Ama Boahene. "Dat is sowieso een enorm bedrag, maar zeker voor studenten. Toch kunnen zij geen aanspraak maken op de energiecompensatie voor huishoudens met een laag inkomen."

Veel andere oplossingen ziet ze niet: "Studenten werken vaak al naast hun studie. Extra werken om de rekeningen te betalen is daarom niet altijd mogelijk. Dat betekent dat je meer geld moet lenen of hulp van je ouders nodig hebt om rond te komen. Dat is niet voor alle studenten mogelijk."

Vooral studenten die in oude huizen wonen, met enkel glas en slechte isolatie, ondervinden nare gevolgen van de gestegen energieprijzen. LSVb kreeg meldingen van studenten die de hele winter door de verwarming uit hadden staan, maar toch meer moesten betalen. "Bovendien heb je niet altijd invloed op het gedrag van je huisgenoten. Als je in een studentenhuis met acht mensen woont, kun je niet controleren of die allemaal de verwarming op hun kamer uit hebben staan. En je kunt zelf wel korter douchen, maar je hebt er weinig invloed op of je huisgenoten dat ook doen."

Meer uit Binnenland

Provincies willen meer investeringen Rijk, 'anders staan we stil'

ENSCHEDE (ANP) - Provincies hebben het kabinet opgeroepen om meer te investeren, vooral in de Nederlandse infrastructuur. Op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg (IPO) in Enschede zei voorzitter Ina Adema dat het Rijk niet alleen moet kijken naar de kosten, maar ook naar wat zulke uitgaven opleveren voor de maatschappij. De Brabantse commissaris van de Koning noemde specifiek investeringen in bereikbaarheid.

7 minuten geleden
24 mensen krijgen dwangsom na rellen in Neder-Betuwe

OPHEUSDEN (ANP) - Er is een dwangsom opgelegd aan 24 mensen vanwege hun betrokkenheid bij de rellen in Opheusden en Kesteren. Wie opnieuw betrokken is bij ongeregeldheden, moet 5000 euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 15.000 euro. De dwangsom geldt voor de hele gemeente Neder-Betuwe.

30 minuten geleden
Dwangsommen Dolfinarium om dierenshows van de baan

DEN HAAG (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk hoeft geen dwangsommen te betalen na beschuldigingen van shows met onnatuurlijk dierengedrag. Twee van de drie dwangsommen die de staatssecretaris van Natuur (LVVN) vorig jaar had opgelegd vanwege shows met dolfijnen, walrussen en zeehonden zijn door de rechter afgekeurd. In een derde zaak heeft het Dolfinarium de werkwijze aangepast.

1 uur geleden
Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.

2 uur geleden
Verdachte langer vast om doodschieten man op NDSM-kade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.

5 uur geleden
ANWB en Consumentenbond: ernstige gebreken bij twee autostoeltjes

DEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.

5 uur geleden
Code geel om dichte mist in zuidwesten

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant geldt dinsdagochtend code geel om dichte mist. Het KNMI waarschuwt in de drie provincies tot 10.00 uur voor plaatselijk dichte mist. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn. "Met name het verkeer kan hiervan hinder ondervinden", aldus het KNMI.

7 uur geleden