LSVb: hoger onderwijs kan ook zonder sneltesten veilig open
DEN HAAG (ANP) - Een gebrek aan coronasneltesten is volgens de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) geen goede reden om nog langer te wachten met het toestaan van fysieke lessen op hogescholen en universiteiten. "Het hoger onderwijs kan echt weer open op een veilige manier", vindt voorzitter Lyle Muns. "Wij zijn helemaal voor het gebruik van sneltesten, maar het kan ook zonder. Dat hebben hbo's en universiteiten vorig najaar al laten zien. Toen zijn in de sector ook geen brandhaarden ontstaan."
Demissionair minister Ingrid van Engelshoven (Hoger Onderwijs) zei dinsdag te verwachten dat het hoger onderwijs op locatie op zijn vroegst eind april mogelijk zal zijn voor alle studenten. In de tussentijd lopen wel proeven waarbij studenten na een sneltest fysiek onderwijs kunnen krijgen.
Muns noemt eind april "echt ontzettend laat". "De welzijnsproblemen voor studenten worden alleen maar erger. Als je die schade afweegt tegen de risico's, vinden wij dat er nu geen goede balans is." De LSVb vindt dat met de inzet van sneltesten ook meer tempo gemaakt had moeten worden. "In december werd daar al over gesproken, nu zijn we ruim drie maanden verder. Wij zien geen reden om nog langer te wachten."
Sneltesten
De LSVb wijst er ook nog eens op dat het hoger onderwijs vorig jaar al goede afspraken heeft gemaakt met de openbaarvervoersector. Door lestijden buiten de spits te plannen kan worden voorkomen dat het te druk wordt in het ov.
Van Engelshoven wees op de ongunstige ontwikkeling van de coronasituatie. Ze zei dat "dit echt zo snel is als het kan". Ze denkt dat eind april zowel genoeg sneltesten als zelftesten die studenten thuis kunnen afnemen beschikbaar zijn.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
5 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
11 uur geleden