Lozano vindt PSV verder dan tijdens eerste periode bij de club
SEVILLA (ANP) - Hirving Lozano vindt dat het huidige PSV verder is dan de eerste periode die hij bij de Eindhovense club speelde. "We doen het op dit moment fantastisch in de competitie en in de Champions League gaat het beter. Het zou mooi zijn als we de achtste finales halen. De mensen verdienen het, PSV is een fantastische club", zei de 28-jarige Mexicaanse aanvaller in Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, kort voordat hij met PSV aan de laatste training voor het duel met Sevilla van woensdag begon.
Lozano speelde tussen 2017 en 2019 voor PSV. Hij kwam toen zestig keer in actie en scoorde 34 keer. In 2018 werd hij kampioen met PSV, waarna het elftal van trainer Mark van Bommel in de groepsfase van de Champions League, in een poule met FC Barcelona, Internazionale en Tottenham Hotspur 2 punten pakte.
"Ik voel me volwassener nu, als mens maar ook als voetballer", aldus Lozano. "In de huidige groep behoor ik tot de wat meer ervaren spelers. Wat ik in het verleden heb geleerd, probeer ik over te dragen op de anderen binnen het team."
Overwintering
PSV verzekert zich woensdag bij een zege op Sevilla van de achtste finales als Arsenal tegelijkertijd wint van RC Lens. "Het wordt een lastige wedstrijd, maar dit zijn wel de wedstrijden die je graag wil spelen", vervolgde Lozano, die aangaf blij te zijn met trainer Peter Bosz. "Ik had nog niet eerder met hem samengewerkt. Het is een trainer die goed oplet en probeert te communiceren met spelers. Hij zegt de dingen zoals ze zijn. Ik denk dat dat heel belangrijk is."
Sevilla speelt tegen PSV voor de laatste kans. De Spanjaarden doen het ook in de competitie niet goed en trainer Diego Alonso staat anderhalve maand na zijn aanstelling al flink onder druk. Lozano: "Wij moeten goed omgaan met de sfeer hier in het stadion en het opvatten als motivatie. Ik denk dat wij een goed resultaat kunnen halen hier."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
23 uur geleden