Lowe's stijgt, Target daalt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Lowe's werd woensdag flink hoger gezet op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse doe-het-zelfconcern, na Home Depot de grootste in de Verenigde Staten, verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar na sterke verkopen in het derde kwartaal. De kwartaalcijfers van supermarktconcern Target vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers.
Lowe's dikte 3,8 procent aan, terwijl Target 4 procent verloor. Target boekte meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf waarschuwde echter voor enige margedruk door de stijgende kosten als gevolg van toeleveringsproblemen en hogere lonen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent lager op 36.057 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde ook 0,2 procent tot 4692 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent, tot 15.962 punten.
Vaccinmakers
De vaccinmakers Pfizer en BioNTech stegen 0,5 en 2,6 procent. De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA zal volgens The New York Times nog deze week een besluit nemen over de goedkeuring van de boosterprik van het coronavaccin dat de twee farmaceuten samen hebben ontwikkeld. Ook is het Witte Huis volgens de krant van plan miljarden dollars te investeren om de vaccinproductie in de VS uit te breiden. Novavax steeg 2,6 procent nadat de Europese medicijnentoezichthouder begon met het bekijken van de gegevens over het coronavaccin van het bedrijf.
GlaxoSmithKline daalde 0,1 procent en Vir Biotechnology steeg 7,3 procent. De farmaceuten hebben contracten getekend met een waarde van ongeveer 1 miljard dollar voor de verkoop van hun behandelingen tegen Covid-19 aan de Amerikaanse overheid.
Lucid
Lucid daalde 2,5 procent. De start-up voor elektrische auto's werd dinsdag 24 procent meer waard en streefde daarmee qua marktwaarde het Amerikaanse autoconcern Ford Motor voorbij. Tesla dikte 0,7 procent aan. Topman Elon Musk heeft nog eens voor 973 miljoen dollar aan aandelen in de maker van elektrische auto's verkocht.
Creditcardmaatschappij Visa daalde ruim 5 procent. Volgens persbureau Bloomberg accepteert webwinkelconcern Amazon vanaf volgend jaar geen betalingen meer via creditcards van Visa die zijn verstrekt in het Verenigd Koninkrijk. Met de stap wil Amazon de transactiekosten terugdringen.
De euro was 1,1313 dollar waard, tegen 1,1338 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper op 79,98 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 81,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
18 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
7 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
9 uur geleden