Löw aangeslagen na nederlaag in München, Deschamps tevreden
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Joachim Löw maakte na de valse EK-start van Duitsland tegen wereldkampioen Frankrijk een aangeslagen indruk. De scheidende voorman van de 'Mannschaft' besefte als geen ander dat de tweede groepswedstrijd zaterdag tegen titelhouder Portugal, dat met 3-0 won van Hongarije, meteen al een finale is voor zijn formatie. Duitsland kan zich geen nieuwe misstap permitteren, anders dreigt opnieuw een snelle aftocht, zoals in 2018 bij het WK in Rusland.
"We hebben verloren nu en zijn allemaal teleurgesteld", bekende Löw. "Maar er is nog niets beslist. We hebben nog twee wedstrijden en kunnen deze nederlaag dus nog rechtzetten."
Volgens Löw was het duel met Frankrijk zeer intensief. "We hebben alles in de strijd gegooid en gevochten tot het einde. Ik kan het team niets kwalijk nemen. We waren in het Franse strafschopgebied echter niet slagvaardig genoeg. Daar gaan we vanaf woensdag aan werken."
Löw rekende Mats Hummels zijn eigen doelpunt niet aan. "Dat was pech. Het was moeilijk voor hem in die situatie om de bal goed weg te werken."
De winnende bondscoach Didier Deschamps was een tevreden man in München. "Het was een grote wedstrijd tegen een zeer sterke tegenstander", zei de Franse voorman. "Dit had ook een halve finale of een finale kunnen zijn. Deze 3 punten zijn niet beslissend in onze poule, maar wel heel belangrijk. Het voelt heel goed aan. Mijn spelers waren klaar voor de strijd. Een tweede doelpunt had wat onzekerheid aan onze kant weggenomen, maar ook in de tweede helft zijn we niet in heel grote problemen gekomen."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg heeft bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal het goud veroverd op de gemengde aflossing (mixed relay). Jens van 't Wout, Teun Boer, Xandra Velzeboer en Zoë Deltrap waren oppermachtig in de finale.
26 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Reggeborgh heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker het NK ploegenachtervolging gewonnen. Dat schaatsteam, bestaande uit Marcel Bosker, Remo Slotegraaf en Jasper Krommenhoek, heeft zich daarmee geplaatst voor de ploegenachtervolging op de eerste wereldbeker. Reggeborgh was met 3.46,04 een fractie sneller dan Team Essent dat met 3.46,17 tweede werd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorian ten Cate heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De marathonschaatser van Reggeborgh was in een door valpartijen ontsierde afvalrace de beste in de sprint tegen Harm Visser en teamgenoot Bart Hoolwerf.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De olympisch kampioene was in de afvalrace de beste in de sprint met teamgenote Sofia Schilder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Zweedse hardloper Andreas Almgren heeft zijn debuut op de marathon glans gegeven met de overwinning in New York. De 31-jarige Europees kampioen op de 10.000 meter én wereldkampioen op de halve marathon kwam na 42,195 kilometer in een tijd van 2.06.01 over de finish in Central Park.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Angel Daleman heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1000 meter gewonnen. De 19-jarige schaatsster van Team Essent was in Heerenveen met een persoonlijk record van 1.13,49 sneller dan Femke Kok en Isabel Grevelt. Kok werd tweede met 1.14,15. Grevelt zette met 1.14,91 de derde tijd neer.
4 uur geleden