Löw aangeslagen na nederlaag in München, Deschamps tevreden
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Joachim Löw maakte na de valse EK-start van Duitsland tegen wereldkampioen Frankrijk een aangeslagen indruk. De scheidende voorman van de 'Mannschaft' besefte als geen ander dat de tweede groepswedstrijd zaterdag tegen titelhouder Portugal, dat met 3-0 won van Hongarije, meteen al een finale is voor zijn formatie. Duitsland kan zich geen nieuwe misstap permitteren, anders dreigt opnieuw een snelle aftocht, zoals in 2018 bij het WK in Rusland.
"We hebben verloren nu en zijn allemaal teleurgesteld", bekende Löw. "Maar er is nog niets beslist. We hebben nog twee wedstrijden en kunnen deze nederlaag dus nog rechtzetten."
Volgens Löw was het duel met Frankrijk zeer intensief. "We hebben alles in de strijd gegooid en gevochten tot het einde. Ik kan het team niets kwalijk nemen. We waren in het Franse strafschopgebied echter niet slagvaardig genoeg. Daar gaan we vanaf woensdag aan werken."
Löw rekende Mats Hummels zijn eigen doelpunt niet aan. "Dat was pech. Het was moeilijk voor hem in die situatie om de bal goed weg te werken."
De winnende bondscoach Didier Deschamps was een tevreden man in München. "Het was een grote wedstrijd tegen een zeer sterke tegenstander", zei de Franse voorman. "Dit had ook een halve finale of een finale kunnen zijn. Deze 3 punten zijn niet beslissend in onze poule, maar wel heel belangrijk. Het voelt heel goed aan. Mijn spelers waren klaar voor de strijd. Een tweede doelpunt had wat onzekerheid aan onze kant weggenomen, maar ook in de tweede helft zijn we niet in heel grote problemen gekomen."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
21 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. Beide boten zijn door naar de halve finales.
1 uur geledenFONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft naast zijn eerste titel in het dubbelspel van een masterstoernooi gegrepen. De 39-jarige Nederlander verloor samen met de Duitser Constantin Frantzen in de finale in Cincinnati van de Brazilianen Orlando Luz en Rafael Matos: 6-4 3-6 10-7.
22 uur geleden