Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Louvre in Parijs rest van de dag dicht om veiligheidsredenen

Louvre in Parijs rest van de dag dicht om veiligheidsredenen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre in Parijs heeft zaterdagmiddag de deuren voor de rest van de dag gesloten voor bezoekers vanwege "veiligheidsredenen". De sluiting komt een dag na een dodelijke aanval op een school in het Noord-Franse Arras. Een leraar kwam daarbij om het leven, drie anderen raakten gewond. Frankrijk heeft het nationale dreigingsniveau verhoogd naar de hoogste stand.

Een woordvoerder van het Louvre zegt tegen persbureau AFP dat het museum een geschreven bericht heeft ontvangen waarin stond dat het museum en de bezoekers gevaar liepen. "We hebben besloten om te evacueren en voor de rest van de dag te sluiten, terwijl we de nodige controles uitvoeren", aldus de woordvoerder.

Het is onduidelijk of er iets verdachts is gevonden in en rond het museum. Volgens de Franse krant Le Parisien was er sprake van een bommelding terwijl er zo'n 3000 bezoekers in het museum waren.

Tot 7000 militairen van de Franse antiterroristische eenheid Sentinelle worden dit weekend ingezet, na de aanval in Arras. De vermoedelijke dader zou "Allahu akbar" hebben geroepen. De Franse president Emmanuel Macron sprak van "barbaars islamitisch terrorisme".

Meer uit Buitenland

Israël meldt luchtaanval op Hezbollah-leden in Zuid-Libanon

NABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.

4 minuten geleden
Stukken: toezichthouder ICC pleit voor ontslag hoofdaanklager

DEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.

46 minuten geleden
EU stelt missie voor om Libanese troepen te trainen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.

1 uur geleden
Eerste ebolageval in Frankrijk vastgesteld na uitbraak in DRC

PARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.

2 uur geleden
Iran noemt deal met VS 'verklaring van Amerikaanse nederlaag'

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt de voorlopige overeenkomst met de Verenigde Staten te zien als bekentenis van de Amerikanen dat ze de oorlog hebben verloren. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump het zogenoemde memorandum van overeenstemming presenteerde als grootste overwinning, noemt de Iraanse parlementsvoorzitter en hoofdonderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf de deal een "verklaring van Amerikaanse nederlaag".

3 uur geleden
Premier Spanje verdedigt zich in parlement na corruptieschandalen

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich in het parlement verdedigd na een reeks corruptieschandalen. Hij weerspreekt beschuldigingen van de oppositie dat er sprake is van een grootschalig probleem binnen zijn regering, nadat afgelopen week zijn voormalige rechterhand een jarenlange gevangenisstraf kreeg en het paspoort van zijn vrouw werd afgepakt.

4 uur geleden
Israël praat met Libanon over teruggeven gebied Zuid-Libanon

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben in Washington een Amerikaans plan besproken waarbij de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich terugtrekt uit een deel van Zuid-Libanon. Drie Israëlische functionarissen zeggen tegen persbureau Reuters dat het idee van de "pilot" is dat de Amerikanen het Libanese leger gaan trainen.

6 uur geleden