Louvre dicht door betogers voor de deur
PARIJS (ANP/AFP) - Het Parijse museum het Louvre is vrijdag gesloten, nadat honderden betogers zich voor de toegangsdeuren hadden verzameld. Teleurgestelde toeristen scholden de demonstranten die de ingangen blokkeerden, uit. Het museum heropent naar eigen zeggen zodra de betogers vertrokken zijn. Het Louvre is met 9,6 miljoen bezoekers in 2019 het drukst bezochte museum ter wereld.
De betogers behoren tot de talrijke Fransen die sinds 5 december de straat op gaan uit protest tegen de hervormingen van het pensioenstelsel die de regering doorvoert. Donderdag nog gingen in heel het land 187.000 demonstranten de straat op.
De Franse staat subsidieert meer dan veertig verschillende pensioenstelsels voor verscheidene beroepsgroepen. De regering van president Macron en premier Philippe willen dit geleidelijk stroomlijnen tot één betaalbaarder stelsel. Een deel van de werkenden vreest nu dat in het nieuwe stelsel hun pensioenpot wordt geplunderd en dat ze straks langer moeten gaan werken voor minder pensioengeld.
De stakingen en betogingen nemen echter gestaag in omvang af. Bij de staatsspoorwegen (SNCF) waar werknemers gunstige pensioenvoorwaarden hebben, staakt nog slechts 4,6 procent van het personeel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
49 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
55 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
1 uur geleden