Louisiana roept noodtoestand uit in afwachting tropische storm
NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse staat Louisiana heeft de noodtoestand uitgeroepen terwijl de tropische storm Nicholas onderweg is naar de staat. Eerder deze maand werd de staat nog getroffen door orkaan Ida. Nicholas brengt naar verwachting zware regenval naar gebieden die hard getroffen zijn door de orkaan. Gouverneur John Bel Edwards van Louisiana vreest dat Nicholas de herstelwerkzaamheden na Ida zal verstoren. Nog altijd zitten ruim 100.000 mensen daar zonder stroom.
In de naastgelegen staat Texas bereiden hulpdiensten zich ook voor op het aankomende noodweer. Langs bijna de hele Texaanse kust is een stormwaarschuwing afgekondigd. De forse regenval die wordt verwacht kan flinke overstromingen gaan veroorzaken in stedelijke gebieden, verwachten meteorologen.
De wind van Nicholas is net te zwak om de storm te kwalificeren als orkaan, maar mogelijk is Nicholas een orkaan geworden tegen de tijd dat hij aan land komt.
Orkaan Ida zorgde twee weken geleden voor veel schade langs de Amerikaanse oostkust. Ruim tachtig mensen kwamen om het leven, honderdduizenden huishoudens en bedrijven kwamen zonder stroom te zitten. Veel mensen hadden ook geen stromend water. In New York City verdronken mensen door overstromingen in bijvoorbeeld kelders.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
5 uur geleden