Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Louisiana roept noodtoestand uit in afwachting tropische storm

Louisiana roept noodtoestand uit in afwachting tropische storm

NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse staat Louisiana heeft de noodtoestand uitgeroepen terwijl de tropische storm Nicholas onderweg is naar de staat. Eerder deze maand werd de staat nog getroffen door orkaan Ida. Nicholas brengt naar verwachting zware regenval naar gebieden die hard getroffen zijn door de orkaan. Gouverneur John Bel Edwards van Louisiana vreest dat Nicholas de herstelwerkzaamheden na Ida zal verstoren. Nog altijd zitten ruim 100.000 mensen daar zonder stroom.

In de naastgelegen staat Texas bereiden hulpdiensten zich ook voor op het aankomende noodweer. Langs bijna de hele Texaanse kust is een stormwaarschuwing afgekondigd. De forse regenval die wordt verwacht kan flinke overstromingen gaan veroorzaken in stedelijke gebieden, verwachten meteorologen.

De wind van Nicholas is net te zwak om de storm te kwalificeren als orkaan, maar mogelijk is Nicholas een orkaan geworden tegen de tijd dat hij aan land komt.

Orkaan Ida zorgde twee weken geleden voor veel schade langs de Amerikaanse oostkust. Ruim tachtig mensen kwamen om het leven, honderdduizenden huishoudens en bedrijven kwamen zonder stroom te zitten. Veel mensen hadden ook geen stromend water. In New York City verdronken mensen door overstromingen in bijvoorbeeld kelders.

Meer uit Buitenland

Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

14 minuten geleden
VN-organisatie: al bijna 700.000 mensen gevlucht in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.

23 minuten geleden
Renovatie Belgisch Justitiepaleis loopt op tot 600 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.

1 uur geleden
VN zien steeds meer ernstige schendingen in Zuid-Soedan

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.

1 uur geleden
Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

2 uur geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

2 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

2 uur geleden