Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Louisiana roept noodtoestand uit in afwachting tropische storm

Louisiana roept noodtoestand uit in afwachting tropische storm

NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse staat Louisiana heeft de noodtoestand uitgeroepen terwijl de tropische storm Nicholas onderweg is naar de staat. Eerder deze maand werd de staat nog getroffen door orkaan Ida. Nicholas brengt naar verwachting zware regenval naar gebieden die hard getroffen zijn door de orkaan. Gouverneur John Bel Edwards van Louisiana vreest dat Nicholas de herstelwerkzaamheden na Ida zal verstoren. Nog altijd zitten ruim 100.000 mensen daar zonder stroom.

In de naastgelegen staat Texas bereiden hulpdiensten zich ook voor op het aankomende noodweer. Langs bijna de hele Texaanse kust is een stormwaarschuwing afgekondigd. De forse regenval die wordt verwacht kan flinke overstromingen gaan veroorzaken in stedelijke gebieden, verwachten meteorologen.

De wind van Nicholas is net te zwak om de storm te kwalificeren als orkaan, maar mogelijk is Nicholas een orkaan geworden tegen de tijd dat hij aan land komt.

Orkaan Ida zorgde twee weken geleden voor veel schade langs de Amerikaanse oostkust. Ruim tachtig mensen kwamen om het leven, honderdduizenden huishoudens en bedrijven kwamen zonder stroom te zitten. Veel mensen hadden ook geen stromend water. In New York City verdronken mensen door overstromingen in bijvoorbeeld kelders.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

33 minuten geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

1 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

1 uur geleden
Iraanse minister gaat zich voorbereiden op gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".

3 uur geleden
Bill en Hillary Clinton gaan toch getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.

4 uur geleden
Rechter laat Haïtianen voorlopig beschermde status in VS behouden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.

4 uur geleden