Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loting WK voetbalsters voor vrouwen op 22 oktober in Auckland

Loting WK voetbalsters voor vrouwen op 22 oktober in Auckland

ZÜRICH (ANP) - De loting voor het WK voor voetbalsters vindt op zaterdag 22 oktober plaats in de Nieuw-Zeelandse stad Auckland. Nieuw-Zeeland organiseert de mondiale eindronde volgend jaar samen met Australië. De Nederlandse voetbalsters hebben kwalificatie voor het WK in eigen hand.

De ploeg van bondscoach Mark Parsons staat in de groep op de tweede plaats met 14 punten, 1 punt minder dan IJsland. Beide landen treffen elkaar aan het einde van de kwalificatiereeks, op 6 september in Nederland. De 'Leeuwinnen' plaatsen zich bij winst voor het WK van 2023. In 2019 haalden ze in Frankrijk de finale van het mondiale toernooi. De Verenigde Staten waren daarin met 2-0 te sterk.

Aan de negende editie van het WK voor vrouwen doen 32 landen mee, acht meer dan bij het vorige WK. Bij de loting, in het Aotea Centre in Auckland, worden de deelnemers verdeeld over acht groepen. Naast de twee gastlanden hebben inmiddels negen ploegen zich gekwalificeerd.

Nieuw-Zeeland speelt op 20 juli in Auckland de openingswedstrijd, de finale van het WK is op 20 augustus in de Australische stad Sydney. "De voorbereidingen op het grootste sportevenement voor vrouwen zijn in volle gang", zegt secretaris-generaal Fatma Samoura van wereldvoetbalbond FIFA. "Dit WK heeft de potentie om meisjes en vrouwen te inspireren en aan te moedigen om bij het voetbal betrokken te raken."

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

3 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

3 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

4 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

6 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

6 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

7 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

7 uur geleden