Loting WK voetbalsters voor vrouwen op 22 oktober in Auckland
ZÜRICH (ANP) - De loting voor het WK voor voetbalsters vindt op zaterdag 22 oktober plaats in de Nieuw-Zeelandse stad Auckland. Nieuw-Zeeland organiseert de mondiale eindronde volgend jaar samen met Australië. De Nederlandse voetbalsters hebben kwalificatie voor het WK in eigen hand.
De ploeg van bondscoach Mark Parsons staat in de groep op de tweede plaats met 14 punten, 1 punt minder dan IJsland. Beide landen treffen elkaar aan het einde van de kwalificatiereeks, op 6 september in Nederland. De 'Leeuwinnen' plaatsen zich bij winst voor het WK van 2023. In 2019 haalden ze in Frankrijk de finale van het mondiale toernooi. De Verenigde Staten waren daarin met 2-0 te sterk.
Aan de negende editie van het WK voor vrouwen doen 32 landen mee, acht meer dan bij het vorige WK. Bij de loting, in het Aotea Centre in Auckland, worden de deelnemers verdeeld over acht groepen. Naast de twee gastlanden hebben inmiddels negen ploegen zich gekwalificeerd.
Nieuw-Zeeland speelt op 20 juli in Auckland de openingswedstrijd, de finale van het WK is op 20 augustus in de Australische stad Sydney. "De voorbereidingen op het grootste sportevenement voor vrouwen zijn in volle gang", zegt secretaris-generaal Fatma Samoura van wereldvoetbalbond FIFA. "Dit WK heeft de potentie om meisjes en vrouwen te inspireren en aan te moedigen om bij het voetbal betrokken te raken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
6 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
10 uur geleden