Loting WK-kwalificatie Europa niet in Qatar
ZÜRICH (ANP/DPA) - De loting van de Europese kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2022 in Qatar gebeurt voor het eerst sinds het WK 1990 niet in het gastland. Volgens bronnen binnen de wereldvoetbalbond FIFA en de Europese bond UEFA zal de ceremonie in november of december 2020 worden gehouden in de Zwitserse stad Zürich. In Qatar wordt dan pas in april 2022 de loting voor de eindronde gehouden.
In 1987 vond de loting van de kwalificatiegroepen voor het WK van 1990 eveneens plaats in Zürich. Sindsdien werden de lotingen steeds in het gastland verricht.
De 55 nationale elftallen van de UEFA beginnen pas in maart 2021 aan het kwalificatietraject voor het WK, na de volgende editie van de Nations League. Tot en met november 2021 worden in groepen van vijf of zes landen tien tickets voor directe kwalificatie verdeeld. De tien nummers twee in de groepen strijden met de twee beste landen uit de Nations League om de resterende drie startbewijzen.
Meer uit Voetbal
MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Kevin Balvers aangesteld als spelhervattingen-specialist. De 35-jarige Balvers was al werkzaam bij de koploper van de Eredivisie als manager voetbalvisie. De functie van spelhervattingen-specialist is nieuw bij de Eindhovense club.
3 uur geledenMACCLESFIELD (ANP) - Bekerhouder Crystal Palace is verrassend uitgeschakeld in de derde ronde van de FA Cup. De ploeg uit Londen verloor met 2-1 van Macclesfield FC, dat uitkomt op het zesde niveau.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid-coach Xabi Alonso kan zondag bij de finale van de Spaanse Super Cup tegen Barcelona beschikken over Kylian Mbappé, die terugkeert van een knieblessure
4 uur geleden