
Loting kwalificatie EK voetbal op 9 oktober 2022 in Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Het duurt nog even, maar Duitsland heeft nu al aangekondigd wanneer de loting plaatsvindt voor de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024. Op 9 oktober 2022 worden de 54 landen die naast gastland Duitsland bij de Europese bond UEFA zijn aangesloten verdeeld over tien groepen. De kwalificatiewedstrijden zijn tussen maart en november 2023.
Duitsland is als gastland al zeker van deelname aan het EK 2024. Uit de kwalificatie komen daar 23 landen bij. De Duitsers hebben de Messe Frankfurt, een van de grootste beurs- en expositiecomplexen ter wereld, aangewezen als locatie voor de loting.
"Met de loting beginnen de vele wegen die leiden naar het EK 2024 in Duitsland", zegt Philipp Lahm, oud-aanvoerder van de 'Mannschaft' en nu toernooidirecteur. "We wensen alle teams een spannende en eerlijke kwalificatiereeks toe. We zullen de besten der besten verwelkomen op het EK."
De Europese landen zijn momenteel bezig aan de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Dat toernooi wordt niet in de zomer gehouden, maar pas in november en december.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft zich met een spectaculaire 3-2-overwinning op Feyenoord verzekerd van de tweede plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Peter Bosz mag zelfs nog hopen op de landstitel. PSV verkleinde de achterstand op Ajax tot 1 punt. PSV is in ieder geval zeker van rechtstreekse deelname aan de Champions League. Nummer 3 Feyenoord kan PSV met een achterstand van 8 punten niet meer achterhalen.
5 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft de kansen op het halen van Champions League-voetbal levend gehouden. De ploeg van trainer Niko Kovac won met 4-2 van Bayer Leverkusen, dat vertrekkend coach Xabi Alonso bij zijn laatste thuiswedstrijd geen zege kon bezorgen.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft met een zwaarbevochten 3-2-overwinning op Feyenoord het mogelijke titelfeest van Ajax met in ieder geval een speelronde uitgesteld. Nummer 2 PSV staat met nog twee wedstrijden te gaan 1 punt achter op koploper Ajax. De Amsterdammers spelen op zondagmiddag nog thuis tegen NEC. Het verschil tussen PSV en nummer 3 Feyenoord is met 8 punten onoverbrugbaar groot. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de Champions League.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst begint met Ajax aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen NEC. De spits vervangt Brian Brobbey, die afgelopen week een enkelblessure heeft opgelopen op de training. Brobbey zit wel op de bank als het duel om 16.45 uur begint in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn door een 9-0-zege bij Real Betis voor de zesde keer op rij kampioen van Spanje. Oranje-international Esmee Brugts maakte de derde treffer in het kampioensduel met de gedegradeerde club uit Sevilla.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Newcastle United heeft in de strijd om een Champions League-ticket een belangrijke zege geboekt op concurrent Chelsea. De ploeg uit het noorden van Engeland won in het eigen St. James' Park met 2-0 en staat nu derde in de Premier League achter kampioen Liverpool en Arsenal.
2 uur geleden