Loting kwalificatie EK voetbal op 9 oktober 2022 in Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Het duurt nog even, maar Duitsland heeft nu al aangekondigd wanneer de loting plaatsvindt voor de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024. Op 9 oktober 2022 worden de 54 landen die naast gastland Duitsland bij de Europese bond UEFA zijn aangesloten verdeeld over tien groepen. De kwalificatiewedstrijden zijn tussen maart en november 2023.
Duitsland is als gastland al zeker van deelname aan het EK 2024. Uit de kwalificatie komen daar 23 landen bij. De Duitsers hebben de Messe Frankfurt, een van de grootste beurs- en expositiecomplexen ter wereld, aangewezen als locatie voor de loting.
"Met de loting beginnen de vele wegen die leiden naar het EK 2024 in Duitsland", zegt Philipp Lahm, oud-aanvoerder van de 'Mannschaft' en nu toernooidirecteur. "We wensen alle teams een spannende en eerlijke kwalificatiereeks toe. We zullen de besten der besten verwelkomen op het EK."
De Europese landen zijn momenteel bezig aan de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Dat toernooi wordt niet in de zomer gehouden, maar pas in november en december.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
10 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden