Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loting kwalificatie EK voetbal op 9 oktober 2022 in Frankfurt

Loting kwalificatie EK voetbal op 9 oktober 2022 in Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - Het duurt nog even, maar Duitsland heeft nu al aangekondigd wanneer de loting plaatsvindt voor de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024. Op 9 oktober 2022 worden de 54 landen die naast gastland Duitsland bij de Europese bond UEFA zijn aangesloten verdeeld over tien groepen. De kwalificatiewedstrijden zijn tussen maart en november 2023.

Duitsland is als gastland al zeker van deelname aan het EK 2024. Uit de kwalificatie komen daar 23 landen bij. De Duitsers hebben de Messe Frankfurt, een van de grootste beurs- en expositiecomplexen ter wereld, aangewezen als locatie voor de loting.

"Met de loting beginnen de vele wegen die leiden naar het EK 2024 in Duitsland", zegt Philipp Lahm, oud-aanvoerder van de 'Mannschaft' en nu toernooidirecteur. "We wensen alle teams een spannende en eerlijke kwalificatiereeks toe. We zullen de besten der besten verwelkomen op het EK."

De Europese landen zijn momenteel bezig aan de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Dat toernooi wordt niet in de zomer gehouden, maar pas in november en december.

Meer uit Voetbal

Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

52 minuten geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

54 minuten geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

1 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

1 uur geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

1 uur geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

2 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

4 uur geleden