Loting kwalificatie EK voetbal op 9 oktober 2022 in Frankfurt
FRANKFURT (ANP) - Het duurt nog even, maar Duitsland heeft nu al aangekondigd wanneer de loting plaatsvindt voor de kwalificatie voor het EK voetbal van 2024. Op 9 oktober 2022 worden de 54 landen die naast gastland Duitsland bij de Europese bond UEFA zijn aangesloten verdeeld over tien groepen. De kwalificatiewedstrijden zijn tussen maart en november 2023.
Duitsland is als gastland al zeker van deelname aan het EK 2024. Uit de kwalificatie komen daar 23 landen bij. De Duitsers hebben de Messe Frankfurt, een van de grootste beurs- en expositiecomplexen ter wereld, aangewezen als locatie voor de loting.
"Met de loting beginnen de vele wegen die leiden naar het EK 2024 in Duitsland", zegt Philipp Lahm, oud-aanvoerder van de 'Mannschaft' en nu toernooidirecteur. "We wensen alle teams een spannende en eerlijke kwalificatiereeks toe. We zullen de besten der besten verwelkomen op het EK."
De Europese landen zijn momenteel bezig aan de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. Dat toernooi wordt niet in de zomer gehouden, maar pas in november en december.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
6 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
8 uur geleden