Loting Europese play-offs WK Qatar op 26 november
ZÜRICH (ANP) - De loting voor de play-offs van Europese landen voor het WK voetbal van volgend jaar in Qatar is op 26 november in Zürich. Aan de loting doen de tien nummers 2 uit de kwalificatiegroepen mee, aangevuld met twee groepswinnaars uit de Nations League die in hun kwalificatiepoule voor het WK buiten de top 2 vielen.
De landen worden opgedeeld in drie groepen van vier. In elke poule zijn halve finales en een finale. De drie winnaars van de groepen plaatsen zich voor het WK en voegen zich bij de tien groepswinnaars uit het reguliere kwalificatietraject. Europa vaardigt dus dertien landen af naar WK.
Denemarken en Duitsland zijn al zeker van deelname. De acht andere groepswinnaars worden bekend tijdens de laatste interlandperiode, van 11 tot en met 16 november. Het Nederlands elftal is koploper en heeft plaatsing, met een uitwedstrijd tegen Montenegro en een thuisduel met Noorwegen, in eigen hand.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
23 uur geleden