Loting Europese play-offs WK Qatar op 26 november
ZÜRICH (ANP) - De loting voor de play-offs van Europese landen voor het WK voetbal van volgend jaar in Qatar is op 26 november in Zürich. Aan de loting doen de tien nummers 2 uit de kwalificatiegroepen mee, aangevuld met twee groepswinnaars uit de Nations League die in hun kwalificatiepoule voor het WK buiten de top 2 vielen.
De landen worden opgedeeld in drie groepen van vier. In elke poule zijn halve finales en een finale. De drie winnaars van de groepen plaatsen zich voor het WK en voegen zich bij de tien groepswinnaars uit het reguliere kwalificatietraject. Europa vaardigt dus dertien landen af naar WK.
Denemarken en Duitsland zijn al zeker van deelname. De acht andere groepswinnaars worden bekend tijdens de laatste interlandperiode, van 11 tot en met 16 november. Het Nederlands elftal is koploper en heeft plaatsing, met een uitwedstrijd tegen Montenegro en een thuisduel met Noorwegen, in eigen hand.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
2 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
13 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
14 uur geleden