Loting Europese play-offs WK Qatar op 26 november
ZÜRICH (ANP) - De loting voor de play-offs van Europese landen voor het WK voetbal van volgend jaar in Qatar is op 26 november in Zürich. Aan de loting doen de tien nummers 2 uit de kwalificatiegroepen mee, aangevuld met twee groepswinnaars uit de Nations League die in hun kwalificatiepoule voor het WK buiten de top 2 vielen.
De landen worden opgedeeld in drie groepen van vier. In elke poule zijn halve finales en een finale. De drie winnaars van de groepen plaatsen zich voor het WK en voegen zich bij de tien groepswinnaars uit het reguliere kwalificatietraject. Europa vaardigt dus dertien landen af naar WK.
Denemarken en Duitsland zijn al zeker van deelname. De acht andere groepswinnaars worden bekend tijdens de laatste interlandperiode, van 11 tot en met 16 november. Het Nederlands elftal is koploper en heeft plaatsing, met een uitwedstrijd tegen Montenegro en een thuisduel met Noorwegen, in eigen hand.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
5 uur geleden