Loterij moet dierentuin Blijdorp door winter helpen
ROTTERDAM (ANP) - Fans die dierentuin Blijdorp deze winter willen steunen kunnen vanaf donderdag meedoen aan een loterij. De Rotterdamse dierentuin verloot prijzen als een dag een dierenverzorger zijn, de haaien in het Oceanium voeren of een nachtje kamperen in Blijdorp.
De dierentuin loopt door de coronamaatregelen veel inkomsten mis en moest tweemaal de deuren sluiten. Sinds vorige week is de dierentuin weer open, maar mag er maar een beperkt aantal bezoekers worden toegelaten. Met de te winnen prijzen wil de diergaarde de fans toch iets bieden om naar uit te kijken.
Onder het motto 'help ons de winter door' verkoopt Blijdorp via de website digitale lootjes voor 2,50 euro per stuk. Ook is het mogelijk om door middel van een link zelf loten te verkopen voor Blijdorp. Degene die de meeste loten weet te slijten maakt kans op bijvoorbeeld een rondleiding achter de schermen of een dierenverzorger voor de klas.
De trekking is op 5 januari 2021, prijswinnaars worden per e-mail op de hoogte gebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De woningbouw neemt de komende twee jaar sterk toe, verwacht onderzoeksbureau ABF. Uit de aantallen vergunningen en bouwprojecten leiden de onderzoekers af dat het dieptepunt van nieuwe woningen achter de rug is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
11 uur geleden