Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden

Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden

LOS ANGELES (ANP) - Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij de bestrijding van de hevige bosbranden die de stad teisteren. Zowel de Californische gouverneur Gavin Newsom als de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum meldden dit zaterdag op socialmediaplatform X.

Sheinbaum plaatste foto's van brandweerlieden en andere hulpverleners op een vliegveld met vlaggen van Mexico, de Verenigde Staten en Californië en een spandoek met de tekst "humanitaire hulp". Volgens Newsom gaat het vooralsnog om 72 brandweerlieden en andere noodwerkers. "Noodsituaties kennen geen grenzen en we zijn president Sheinbaum dankbaar voor uw niet-aflatende steun tijdens een van de grootste noodsituaties in Californië", schrijft hij.

In de afgelopen 24 uur heeft het vuur bij de wijk Pacific Palisades zich opnieuw over vierhonderd hectare extra verspreid. Zaterdag werd tijdens een persconferentie van lokale brandbestrijders duidelijk dat de brand pas voor 11 procent is ingedamd en dat al 8900 hectare in de as is gelegd. Ook woeden er branden bij andere wijken in de stad.

Het vuur bij Pacific Palisades lijkt zich, aangewakkerd door harde wind, nu te bewegen richting de zeer rijke wijken Brentwood en Bel Air. Er zijn al 12.000 gebouwen verwoest door de bosbranden.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

5 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

6 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

6 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

7 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

10 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

10 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

10 uur geleden