Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden
LOS ANGELES (ANP) - Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij de bestrijding van de hevige bosbranden die de stad teisteren. Zowel de Californische gouverneur Gavin Newsom als de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum meldden dit zaterdag op socialmediaplatform X.
Sheinbaum plaatste foto's van brandweerlieden en andere hulpverleners op een vliegveld met vlaggen van Mexico, de Verenigde Staten en Californië en een spandoek met de tekst "humanitaire hulp". Volgens Newsom gaat het vooralsnog om 72 brandweerlieden en andere noodwerkers. "Noodsituaties kennen geen grenzen en we zijn president Sheinbaum dankbaar voor uw niet-aflatende steun tijdens een van de grootste noodsituaties in Californië", schrijft hij.
In de afgelopen 24 uur heeft het vuur bij de wijk Pacific Palisades zich opnieuw over vierhonderd hectare extra verspreid. Zaterdag werd tijdens een persconferentie van lokale brandbestrijders duidelijk dat de brand pas voor 11 procent is ingedamd en dat al 8900 hectare in de as is gelegd. Ook woeden er branden bij andere wijken in de stad.
Het vuur bij Pacific Palisades lijkt zich, aangewakkerd door harde wind, nu te bewegen richting de zeer rijke wijken Brentwood en Bel Air. Er zijn al 12.000 gebouwen verwoest door de bosbranden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
7 uur geleden