Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden
LOS ANGELES (ANP) - Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij de bestrijding van de hevige bosbranden die de stad teisteren. Zowel de Californische gouverneur Gavin Newsom als de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum meldden dit zaterdag op socialmediaplatform X.
Sheinbaum plaatste foto's van brandweerlieden en andere hulpverleners op een vliegveld met vlaggen van Mexico, de Verenigde Staten en Californië en een spandoek met de tekst "humanitaire hulp". Volgens Newsom gaat het vooralsnog om 72 brandweerlieden en andere noodwerkers. "Noodsituaties kennen geen grenzen en we zijn president Sheinbaum dankbaar voor uw niet-aflatende steun tijdens een van de grootste noodsituaties in Californië", schrijft hij.
In de afgelopen 24 uur heeft het vuur bij de wijk Pacific Palisades zich opnieuw over vierhonderd hectare extra verspreid. Zaterdag werd tijdens een persconferentie van lokale brandbestrijders duidelijk dat de brand pas voor 11 procent is ingedamd en dat al 8900 hectare in de as is gelegd. Ook woeden er branden bij andere wijken in de stad.
Het vuur bij Pacific Palisades lijkt zich, aangewakkerd door harde wind, nu te bewegen richting de zeer rijke wijken Brentwood en Bel Air. Er zijn al 12.000 gebouwen verwoest door de bosbranden.
Meer uit Buitenland
KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
10 uur geleden