Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden

Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij bestrijding van bosbranden

LOS ANGELES (ANP) - Los Angeles krijgt hulp uit Mexico bij de bestrijding van de hevige bosbranden die de stad teisteren. Zowel de Californische gouverneur Gavin Newsom als de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum meldden dit zaterdag op socialmediaplatform X.

Sheinbaum plaatste foto's van brandweerlieden en andere hulpverleners op een vliegveld met vlaggen van Mexico, de Verenigde Staten en Californië en een spandoek met de tekst "humanitaire hulp". Volgens Newsom gaat het vooralsnog om 72 brandweerlieden en andere noodwerkers. "Noodsituaties kennen geen grenzen en we zijn president Sheinbaum dankbaar voor uw niet-aflatende steun tijdens een van de grootste noodsituaties in Californië", schrijft hij.

In de afgelopen 24 uur heeft het vuur bij de wijk Pacific Palisades zich opnieuw over vierhonderd hectare extra verspreid. Zaterdag werd tijdens een persconferentie van lokale brandbestrijders duidelijk dat de brand pas voor 11 procent is ingedamd en dat al 8900 hectare in de as is gelegd. Ook woeden er branden bij andere wijken in de stad.

Het vuur bij Pacific Palisades lijkt zich, aangewakkerd door harde wind, nu te bewegen richting de zeer rijke wijken Brentwood en Bel Air. Er zijn al 12.000 gebouwen verwoest door de bosbranden.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

43 minuten geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

1 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

2 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

5 uur geleden