Los Angeles Clippers haalt basketbalvedette Westbrook
LOS ANGELES (ANP) - Los Angeles Clippers heeft zich versterkt met basketbalvedette Russell Westbrook. De 34-jarige Amerikaan komt over van Los Angeles Lakers, met een tussenstop bij Utah Jazz.
"Russell is een van de meest explosieve spelers in de NBA, met een enorme wil om te winnen", verklaarde voorzitter Lawrence Frank van Los Angeles Cippers, de nummer 4 van de westelijke divisie. "Hij heeft veel sterke punten die het team ten goede kunnen komen en wil graag kampioen worden."
Westbrook was MVP (meest waardevolle speler) van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA in 2017. Hij was topscorer in 2015 en 2017, werd negen keer uitgeroepen tot All-Star en veroverde met de Verenigde Staten goud op de Olympische Spelen van Londen in 2012. Ook is hij de nummer 1 op de eeuwige ranglijst qua triple-doubles (drie scores in de dubbele cijfers) met 198. Een NBA-titel ontbreek nog op zijn palmares.
Westbrook speelde sinds 2021 voor stadsgenoot Los Angeles Lakers, totdat hij op 9 februari onderdeel uitmaakte van een ruilovereenkomst met Utah Jazz. De club uit Salt Lake City ontbond drie dagen geleden het contract van Westbrook.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
11 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
16 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden