Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

L'Oréal verwacht minder groei wereldwijde beautymarkt

L'Oréal verwacht minder groei wereldwijde beautymarkt

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse cosmeticaconcern L'Oréal verwacht dit jaar minder krachtige groei van de wereldwijde markt voor beautyproducten. Volgens topman Nicolas Hieronimus drukt een zwakkere vraag uit China, al jaren een belangrijk afzetland voor L'Oréal, op de te behalen omzet.

Hieronimus heeft dat donderdag gezegd op een bijeenkomst met beleggers in Parijs. Hij denkt dat de markt dit jaar nog tussen de 4,5 en 5 procent kan groeien. Eerder dit jaar ging L'Oréal nog uit van 5 procent groei.

Beleggers zijn geschrokken van de opmerking. De aandelen van L'Oréal sloten donderdag op de beurs in Parijs ruim 3 procent lager en daalden vrijdagochtend zelfs bijna 4 procent. Dit jaar hebben de stukken tot nu toe een kleine 9 procent aan waarde verloren.

Zorgen

Over de prestaties van L'Oréal bestonden eerder al zorgen bij kenners. Bij de presentatie van de cijfers over het eerste kwartaal in april rapporteerde het concern echter een toename van de vergelijkbare verkopen met ruim 9 procent. Dat nam de zorgen bij analisten toen enigszins weg. De volgende kwartaalupdate wordt op 30 juli verwacht.

Jie Zhang, een analist bij de firma Alphavalue, denkt dat de positie van L'Oréal als grootste speler in de huidverzorgingssector voorlopig niet ter discussie staat, ook niet in China. Wel is hij bang dat de onderneming met make-up voor het brede publiek mogelijk marktaandeel verliest aan lokale merken.

Meer uit Financieel

Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

1 uur geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

1 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

2 uur geleden
VW en Audi roepen 2,9 miljoen auto's terug om stuurprobleem

FLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.

2 uur geleden
Stichting achter tuchtrecht voor banken stopt

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

3 uur geleden
Chipgrootmacht Taiwan wil kerncentrale toch weer laten draaien

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft een volgende stap gezet in het opnieuw opstarten van een stilgelegde kerncentrale. De regering heeft daarvoor een voorlopig plan goedgekeurd. Het eiland, waar de grootste chipproducent ter wereld zit, streeft naar grotere energiezekerheid.

3 uur geleden
Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

4 uur geleden