L'Oréal verkocht meer cosmetica, wel zwakke vraag uit China
CLICHY (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern L'Oréal heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van de gestegen vraag naar zijn cosmetica- en verzorgingsproducten. Tegelijkertijd merkte het Franse bedrijf dat de zwakke vraag uit China aanhoudt. De Europese en Noord-Amerikaanse markt compenseerden daarentegen de resultaten, meldt L'Oréal.
De omzet in het tweede kwartaal van dit jaar steeg met 5,3 procent tot ruim 10,8 miljard euro. Alle divisies van L'Oréal groeiden. De consumentendivisie, met merken als Garnier, Essie en Maybelline, was met bijna 4,2 miljard euro goed voor het grootste deel van deze opbrengsten. De huidverzorgingstak, achter merken als La Roche-Posay, Vichy en CeraVe, groeide het sterkst. Deze divisie boekte een omzet van bijna 1,8 miljard euro, 10,8 procent meer dan in het tweede kwartaal van vorig jaar.
In China daalde de verkoop, iets wat L'Oréal toeschrijft aan een "blijvend laag consumentenvertrouwen". Met name het luxesegment van het bedrijf had daar last van. Hieronder vallen bijvoorbeeld geuren van de merken Yves Saint Laurent, Diesel en Lancôme. Deze divisie presteerde wel goed in andere delen van Noord-Azië, de gerapporteerde regio waar L'Oréal China onder rekent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
1 minuut geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
39 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 uur geleden