L'Oréal profiteert van groei in China en VS
PARIJS (ANP) - Het Franse cosmeticaconcern L'Oréal heeft zijn omzet in het eerste kwartaal met een tiende zien stijgen. Vooral in China en Noord-Amerika vertoonden de markten herstel. In West-Europa had L'Oréal nog last van coronamaatregelen zoals winkelsluitingen en lockdowns.
China werd vorig jaar vroeg in het eerste kwartaal al getroffen door de coronapandemie, die in de meeste westerse landen pas later toesloeg. De omzet van L'Oréal in dat land steeg dan ook met 38 procent. Voor heel de regio Azië was dat bijna een kwart.
Dankzij zijn brede portefeuille van merken en producten is L'Oréal de coronacrisis goed doorgekomen. Zo verkocht het bedrijf meer huidverzorgingsproducten, wat hielp de neergang bij make-up op te vangen. Daar hadden mensen minder interesse in toen er nauwelijks sociale bijeenkomsten waren.
De omzet van L'Oréal bedroeg 7,6 miljard euro. Dat was op vergelijkbare basis, dus zonder nieuw aangekochte merken of afgestoten onderdelen in beschouwing te nemen, een plus van 10 procent. Analisten hadden in doorsnee op een iets hogere omzetgroei gerekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
48 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
4 uur geleden