Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lopers jagen op record, titel en limieten in marathon Amsterdam

Lopers jagen op record, titel en limieten in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bijna 10.000 lopers gaan zondagochtend om 09.00 uur van start voor de 45e editie van de marathon van Amsterdam. Een van hen, de Ethiopiër Tamirat Tola, heeft aangekondigd een aanval te zullen doen op het parcoursrecord. Dat staat op naam van de Keniaan Lawrence Cherono, die in 2018 een tijd van 2.04.06 realiseerde. Nederlandse toplopers als Khalid Choukoud, Michel Butter, Frank Futselaar en Björn Koreman strijden in Amsterdam met name om de Nederlandse titel terwijl er ook limieten te slechten zijn voor deelname aan de WK en EK van volgend jaar. Titelverdediger Abdi Nageeye slaat de marathon van Amsterdam over.

Bij de vrouwen staat Bo Ummels in het Olympisch Stadion aan de start als titelverdedigster na haar achtste plaats twee jaar geleden. Ze was toen de beste Nederlandse op zo'n 13 minuten van winnares Degitu Azimeraw. De Ethiopische liep destijds een parcoursrecord: 2.19.26.

Er komen zondag ruim 31.000 lopers in actie in de hoofdstad, de meesten dus op kortere afstanden.

Meer uit Sport

Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

12 minuten geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

13 minuten geleden
Politie vraagt per sms te stoppen met bedreigen topman Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.

18 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen eenvoudig naar finale sprint op EK

KONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.

20 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

1 uur geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

6 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

7 uur geleden