Lopers jagen op record, titel en limieten in marathon Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Bijna 10.000 lopers gaan zondagochtend om 09.00 uur van start voor de 45e editie van de marathon van Amsterdam. Een van hen, de Ethiopiër Tamirat Tola, heeft aangekondigd een aanval te zullen doen op het parcoursrecord. Dat staat op naam van de Keniaan Lawrence Cherono, die in 2018 een tijd van 2.04.06 realiseerde. Nederlandse toplopers als Khalid Choukoud, Michel Butter, Frank Futselaar en Björn Koreman strijden in Amsterdam met name om de Nederlandse titel terwijl er ook limieten te slechten zijn voor deelname aan de WK en EK van volgend jaar. Titelverdediger Abdi Nageeye slaat de marathon van Amsterdam over.
Bij de vrouwen staat Bo Ummels in het Olympisch Stadion aan de start als titelverdedigster na haar achtste plaats twee jaar geleden. Ze was toen de beste Nederlandse op zo'n 13 minuten van winnares Degitu Azimeraw. De Ethiopische liep destijds een parcoursrecord: 2.19.26.
Er komen zondag ruim 31.000 lopers in actie in de hoofdstad, de meesten dus op kortere afstanden.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
7 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
12 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
13 uur geleden