Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Looptijd leningen wordt steeds korter'

'Looptijd leningen wordt steeds korter'

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde looptijd van leningen wordt de laatste jaren steeds korter, merkt prijsvergelijker Pricewise. De standaard looptijd van vijf jaar wordt steeds minder gangbaar. Volgens Pricewise kijken kredietverstrekkers tegenwoordig beter welke looptijd bij welk leendoel past. Dat is een positieve ontwikkeling vindt de prijsvergelijker, want bij een kortere looptijd zijn consumenten minder geld kwijt aan rente.

In 2019 had nog 36 procent van de leningen die via Pricewise werd afgesloten een looptijd van vijf jaar. Vorig jaar was het aandeel van die relatief lange leningen nog 27 procent. Tegelijkertijd nam het aantal afgesloten leningen juist met 17 procent toe en werden er veel leningen afgesloten voor verbouwingen. Vanwege het relatief grote bedrag worden leningen met dat doel juist wel vaak over meerdere jaren uitgesmeerd.

Voor verbouwingen lenen Nederlanders gemiddeld 19.000 euro. Vier op de tien consumenten lenen dat geld van hun bank, een kwart gaat naar een andere kredietverstrekker.

Verreweg de meeste afgesloten leningen gaan om een lager bedrag. Twee derde van alle leningen die vorig jaar via Pricewise werden afgesloten hadden een leensom van tussen de 5000 en 10.000 euro.

Meer uit Financieel

Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

5 uur geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

6 uur geleden
Shell drukt AEX in het rood na dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.

10 uur geleden
Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

11 uur geleden
Olieprijzen dalen na mogelijk nieuwe gesprekken tussen VS en Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.

12 uur geleden
Wall Street opent hoger, Apple iets lager in afwachting cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

12 uur geleden
EU waarschuwt voor bewuste aanval op Europese voedselvoorziening

BRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.

12 uur geleden