Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Looptijd leningen wordt steeds korter'

'Looptijd leningen wordt steeds korter'

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde looptijd van leningen wordt de laatste jaren steeds korter, merkt prijsvergelijker Pricewise. De standaard looptijd van vijf jaar wordt steeds minder gangbaar. Volgens Pricewise kijken kredietverstrekkers tegenwoordig beter welke looptijd bij welk leendoel past. Dat is een positieve ontwikkeling vindt de prijsvergelijker, want bij een kortere looptijd zijn consumenten minder geld kwijt aan rente.

In 2019 had nog 36 procent van de leningen die via Pricewise werd afgesloten een looptijd van vijf jaar. Vorig jaar was het aandeel van die relatief lange leningen nog 27 procent. Tegelijkertijd nam het aantal afgesloten leningen juist met 17 procent toe en werden er veel leningen afgesloten voor verbouwingen. Vanwege het relatief grote bedrag worden leningen met dat doel juist wel vaak over meerdere jaren uitgesmeerd.

Voor verbouwingen lenen Nederlanders gemiddeld 19.000 euro. Vier op de tien consumenten lenen dat geld van hun bank, een kwart gaat naar een andere kredietverstrekker.

Verreweg de meeste afgesloten leningen gaan om een lager bedrag. Twee derde van alle leningen die vorig jaar via Pricewise werden afgesloten hadden een leensom van tussen de 5000 en 10.000 euro.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

2 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

3 uur geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

5 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

6 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

6 uur geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

7 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

9 uur geleden