Loopbaan tennisster Wozniacki eindigt in derde ronde
MELBOURNE (ANP) - Caroline Wozniacki heeft haar laatste tenniswedstrijd op professioneel niveau gespeeld. De Deense verloor in de derde ronde van de Australian Open in een spannende driesetter van de Tunesische Ons Jabeur. Het werd 7-5 3-6 7-5 voor de nummer 78 van de wereld.
Wozniacki knokte zich in de derde set nog terug van een 3-0-achterstand tot 3-3, maar na serviceverlies op 6-5 was haar loopbaan ten einde.
De 29-jarige Wozniacki, tegenwoordig de mondiale nummer 36, voerde in 2010 de wereldranglijst aan. Ze won in haar carrière één grandslamtoernooi; in 2018 was ze de sterkste op de Australian Open. Twee jaar geleden versloeg ze in de eindstrijd Simona Halep in drie sets. Een ander groot succes was de winst van de WTA Finals eind 2017.
Wozniacki won in haar carrière dertig WTA-toernooien, stond 71 weken op de eerste plaats van de wereldranglijst en deed drie keer mee aan de Olympische Spelen. In Rio 2016 droeg ze de Deense vlag bij de openingsceremonie.
Meer uit Sport
BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
33 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
5 uur geleden