
Loopbaan tennisster Wozniacki eindigt in derde ronde
MELBOURNE (ANP) - Caroline Wozniacki heeft haar laatste tenniswedstrijd op professioneel niveau gespeeld. De Deense verloor in de derde ronde van de Australian Open in een spannende driesetter van de Tunesische Ons Jabeur. Het werd 7-5 3-6 7-5 voor de nummer 78 van de wereld.
Wozniacki knokte zich in de derde set nog terug van een 3-0-achterstand tot 3-3, maar na serviceverlies op 6-5 was haar loopbaan ten einde.
De 29-jarige Wozniacki, tegenwoordig de mondiale nummer 36, voerde in 2010 de wereldranglijst aan. Ze won in haar carrière één grandslamtoernooi; in 2018 was ze de sterkste op de Australian Open. Twee jaar geleden versloeg ze in de eindstrijd Simona Halep in drie sets. Een ander groot succes was de winst van de WTA Finals eind 2017.
Wozniacki won in haar carrière dertig WTA-toernooien, stond 71 weken op de eerste plaats van de wereldranglijst en deed drie keer mee aan de Olympische Spelen. In Rio 2016 droeg ze de Deense vlag bij de openingsceremonie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic stapt over naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Dat meldt de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. De 33-jarige Sloveen heeft eerder zijn vertrek aangekondigd bij de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, die mogelijk fuseert met de Belgische ploeg Soudal - Quick-Step.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven is klaar voor zijn eerste gevecht in bijna twee jaar. De wereldkampioen neemt het op 4 november tijdens het evenement Collision 6 van Glory in de Gelredome in Arnhem op tegen Tariq Osaro. Verhoeven kijkt ernaar uit weer de ring in te gaan, maar is niet onder de indruk van de grote in Nederland opgegroeide Nigeriaan. "Dit wordt een ander niveau voor hem", zei de 34-jarige Brabander die dit jaar moest revalideren van een knieblessure en operatie.
33 minuten geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI zal bij een fusie van de ploegen Jumbo-Visma en Soudal Quick-Step het aantal ploegen met een WorldTour-licentie verminderen van achttien naar zeventien. Dat laat de bond weten in een reactie op het mogelijk samengaan van de Nederlandse en Belgische wielerploeg.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Spaanse favoriet Carlos Alcaraz is afgetroefd door de Italiaan Jannik Sinner in de halve finales van het tennistoernooi in Beijing. De als zesde geplaatste Sinner versloeg de als eerste geplaatste Alcaraz in twee sets: 7-6 (4) 6-1. Sinner treft in de finale van het Chinees Open de Rus Daniil Medvedev, die in de andere halve finale afrekende met de Duitser Alexander Zverev (6-4 6-3).
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft de finale bereikt van het toernooi van Beijing. De nummer 3 van de wereld was in zijn halve finale in twee sets te sterk voor de Duitser Alexander Zverev: 6-4 6-3.
4 uur geledenXI'AN (ANP) - De Nederlandse volleyballers raken op het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Xi'An het zicht op deelname aan de Spelen van Parijs kwijt. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza verloor kansloos in drie sets van België, een ploeg die elf plaatsen lager staat op de wereldranglijst. De setstanden waren 25-22 25-19 en 25-15. Het was het tweede verlies in drie wedstrijden, terwijl duels met de toplanden Polen en Argentinië nog volgen.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft met de nodige moeite de derde ronde bereikt op het WTA-toernooi van Beijing. De Belarussische nummer 1 van de wereld was pas na 2,5 uur klaar met de ongeplaatste Britse Katie Boulter. De setstanden waren 7-5 en 7-6 (2).
8 uur geleden