Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loopbaan Blind staat voor een verrassende wending bij Bayern

Loopbaan Blind staat voor een verrassende wending bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft nog niet laten weten of het vrijdagochtend met Daley Blind voor een trainingskamp naar Qatar vertrekt. De linksbenige Amsterdammer meldde zich donderdag voor een medische keuring bij de Duitse topclub. Als alles goed gaat, dan tekent hij waarschijnlijk een contract dat aan het einde van het seizoen afloopt.

De Telegraaf ontdekte dat Blind om 07.05 uur vanaf Schiphol naar het zuiden van Duitsland was vertrokken. Vervolgens werd de routinier ook in München gesignaleerd, in een rode auto op weg naar de medische keuring. De keuze van Bayern München voor Blind kwam voor velen als een verrassing. De 32-jarige multifunctionele linksback liet vorige week zijn contract bij Ajax ontbinden, nadat hij voor het WK zijn basisplaats was kwijtgeraakt. Trainer Alfred Schreuder stelde Owen Wijndal op als linksback. Ook Calvin Bassey en de rechtsbenige Devyne Rensch kregen de voorkeur boven de voetballer die zeven keer kampioen werd met Ajax. Blind leek op weg naar Royal Antwerp FC of Real Sociedad, totdat Bayern München zich rond de feestdagen meldde.

De koploper van de Bundesliga was nog op zoek naar een linkerverdediger. Lucas Hernandez is lang uitgeschakeld vanwege een zware knieblessure die hij op het WK heeft opgelopen. Alphonso Davies is daardoor de enige fitte linksback in de selectie van trainer Julian Nagelsmann. De ervaren Blind heeft andere kwaliteiten dan de snelle Canadees, maar bij Bayern München zien ze zijn komst als een buitenkans.

Overwinning

Voor Blind zal een sensationele overgang naar Bayern München als een overwinning voelen, of hij nu veel of weinig gaat spelen bij de topclub. Nadat hij op de bank was beland bij Ajax, hield Louis van Gaal ook al vertrouwen in de 99-voudig international. Blind was een van de basisspelers van Oranje op het WK in Qatar.

Blind voetbalt de laatste jaren met een defibrillator, na hartproblemen. Als de Amsterdammer de medische keuring met het gewenste resultaat afrondt, dan treft hij drie oud-ploeggenoten bij Bayern München. Blind voetbalde bij Ajax ook al samen met Matthijs de Ligt, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui.

Blind genoot zijn opleiding bij Ajax en debuteerde eind 2008 in de hoofdmacht. Na een verhuurperiode bij FC Groningen in het seizoen 2009-2010 veroverde hij met Ajax vier landstitels op rij. Blind verhuisde in de zomer van 2014 naar Manchester United, maar keerde vier jaar later terug in Amsterdam. De verdediger werd in zijn tweede periode bij Ajax drie keer kampioen en won twee keer de KNVB-beker. Blind was een belangrijke schakel in het elftal dat in 2019 bijna de finale van de Champions League bereikte.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

53 minuten geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

1 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

1 uur geleden
Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

1 uur geleden
ADO Den Haag wint na trainersontslag thuis van Sparta Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.

1 uur geleden
Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

1 uur geleden