Loopbaan Bertens ten einde na verlies in dubbelspel
TOKIO (ANP) - De loopbaan van Kiki Bertens is ten einde. Samen met Demi Schuurs slaagde ze er op de Olympische Spelen niet in de kwartfinales te bereiken van het dubbelspel. Het als derde geplaatste koppel verloor in de tweede ronde met 6-2 3-6 10-7 van de Russinnen Veronika Koedermetova en Jelena Vesnina.
Bertens en Schuurs zouden beiden hun opwachting maken in het gemengd dubbelspel, maar na de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer zit het toernooi er voor de Nederlandse tennisafvaardiging op. Ze hebben zich teruggetrokken uit het gemengd dubbelspel. Bertens had voor het vertrek naar Japan aangekondigd dat ze bij de Spelen haar laatste wedstrijden zou tennissen.
Binnen een half uur hadden Bertens en Schuurs de eerste set verloren. Ze werden flink onder druk gezet door de Russische combinatie, onlangs nog finalist op Wimbledon. In de tweede set wisten Bertens en Schuurs hun niveau op te krikken en nadat ze de tegenstandsters van 5-1 hadden laten terugkomen tot 5-3, haalden ze de set binnen.
Matchtiebreak
In de beslissende matchtiebreak kwamen Koedermetova en Vesnina met 8-4 voor. Na een reeks fraaie punten van Schuurs werd het nog 8-7, maar de twee laatste punten gingen naar de Russinnen, die het afmaakten met een sterke service.
Bertens en Schuurs boekten zondagavond nog een zege op de Franse combinatie Kristina Mladenovic/Caroline Garcia. Waar ze in die partij nog zeer energiek oogden, maakten ze maandag een matte indruk.
Debuut
Voor Bertens en Schuurs was het hun eerste gemeenschappelijke deelname aan de Spelen. Bertens was ook van de partij op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016, Schuurs maakte haar debuut.
De 29-jarige Bertens, die tien WTA-titels veroverde, is de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze reikte in 2016 tot de halve finales van Roland Garros.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
1 dag geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
1 dag geleden