Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loopbaan Bertens ten einde na verlies in dubbelspel

Loopbaan Bertens ten einde na verlies in dubbelspel

TOKIO (ANP) - De loopbaan van Kiki Bertens is ten einde. Samen met Demi Schuurs slaagde ze er op de Olympische Spelen niet in de kwartfinales te bereiken van het dubbelspel. Het als derde geplaatste koppel verloor in de tweede ronde met 6-2 3-6 10-7 van de Russinnen Veronika Koedermetova en Jelena Vesnina.

Bertens en Schuurs zouden beiden hun opwachting maken in het gemengd dubbelspel, maar na de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer zit het toernooi er voor de Nederlandse tennisafvaardiging op. Ze hebben zich teruggetrokken uit het gemengd dubbelspel. Bertens had voor het vertrek naar Japan aangekondigd dat ze bij de Spelen haar laatste wedstrijden zou tennissen.

Binnen een half uur hadden Bertens en Schuurs de eerste set verloren. Ze werden flink onder druk gezet door de Russische combinatie, onlangs nog finalist op Wimbledon. In de tweede set wisten Bertens en Schuurs hun niveau op te krikken en nadat ze de tegenstandsters van 5-1 hadden laten terugkomen tot 5-3, haalden ze de set binnen.

Matchtiebreak

In de beslissende matchtiebreak kwamen Koedermetova en Vesnina met 8-4 voor. Na een reeks fraaie punten van Schuurs werd het nog 8-7, maar de twee laatste punten gingen naar de Russinnen, die het afmaakten met een sterke service.

Bertens en Schuurs boekten zondagavond nog een zege op de Franse combinatie Kristina Mladenovic/Caroline Garcia. Waar ze in die partij nog zeer energiek oogden, maakten ze maandag een matte indruk.

Debuut

Voor Bertens en Schuurs was het hun eerste gemeenschappelijke deelname aan de Spelen. Bertens was ook van de partij op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016, Schuurs maakte haar debuut.

De 29-jarige Bertens, die tien WTA-titels veroverde, is de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze reikte in 2016 tot de halve finales van Roland Garros.

Meer uit Sport

Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

1 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

15 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

15 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

16 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden