Loonsverhoging in verschiet voor medewerkers pluimveesector
UTRECHT (ANP) - Meer dan 8000 werknemers in de pluimveesector kunnen weer een nieuwe loonsverhoging tegemoet zien. Volgens vakbond FNV is er een nieuw onderhandelingsresultaat bereikt voor een tweejarige cao.
Afgelopen maanden zette de bond acties op touw om de eigen eisen kracht bij te zetten. Zo waren er werkonderbrekingen bij kippenslachterij Plukon. FNV heeft nu de indruk dat die acties resultaat hebben opgeleverd. "De werkgevers wilden aanvankelijk geen loonbod doen en de eindejaarsuitkering afschaffen", legt FNV-bestuurder Karel de Buijzer uit.
Uiteindelijk zijn juist afspraken gemaakt over een verhoging van de eindejaarsuitkering. En de lonen worden zowel dit jaar als volgend jaar per 1 juli met 2 procent verhoogd. Ook is de bond het met de werkgevers eens geworden over de pensioenpremie en een regeling waardoor sommige krachten eerder kunnen stoppen met werken.
FNV geeft zijn leden nog wel het laatste woord. Zij kunnen tot 14 juli, voor of tegen het onderhandelingsresultaat stemmen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI bereidt een beursgang voor die het bedrijf op zo'n 1 biljoen dollar (ongeveer 860 miljard euro) zou kunnen waarderen, meldt persbureau Reuters op basis van drie ingewijden. Het zou een van de grootste beursgangen aller tijden kunnen worden.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV maakt zich, na de bekendmaking van de exitpoll, zorgen over sociale zekerheid en publieke sectoren. Dat zegt interim-voorzitter Dick Koerselman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Microsoft verwacht voor 00.20 uur (Nederlandse tijd) de wijdverbreide storing bij zijn platform voor clouddiensten Azure te hebben verholpen. Problemen met toegang tot een aanzienlijk aantal Azure-diensten begonnen rond 17.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Softwareconcern Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet en winst geboekt. Net als het andere grote techconcern Google profiteerde het bedrijf van de groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie. Die zorgden voor een grotere vraag naar de clouddiensten van het bedrijf achter Azure en Microsoft 365.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialemediabedrijf Meta waarschuwt dat de kosten bij het bedrijf volgend jaar fors zullen stijgen. Het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp strijdt fel om een plek vooraan in de ontwikkeling van steeds geavanceerdere kunstmatige intelligentie (AI). Daardoor is het techconcern meer geld kwijt aan investeringen in bijvoorbeeld datacenters en onlangs aangetrokken toponderzoekers op het vlak van AI.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, heeft in het derde kwartaal een fors hogere winst geboekt. Het sterkst groeide de divisie die clouddiensten aanbiedt, geholpen door de snelle groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Ook de advertentie-inkomsten die Google opstrijkt met zijn bekende zoekmachine en videoplatform YouTube vielen hoger uit dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Beleggers verwerkten de tweede renteverlaging op rij door de Federal Reserve en de toelichting van centralebankvoorzitter Jerome Powell. Die waarschuwde dat het nog verre van een uitgemaakte zaak is dat het rentetarief in december weer omlaag gaat.
4 uur geleden