Loonkloof in het onderwijs eind maart gedicht, hoopt vakbond
DEN HAAG (ANP) - De 'loonkloof' tussen medewerkers in het basisonderwijs en medewerkers van middelbare scholen kan voor eind maart zijn gedicht. Daarop hoopt althans de Algemene Onderwijsbond (AOb). De onderhandelingen over het gelijktrekken van de lonen zijn gaande. De AOb laat weten dat hier nog wel "de nodige technische haken en ogen" aan zitten.
"Zo is de cao primair onderwijs voor mensen in alle functies, dus ook voor ondersteuners", aldus de AOb. "In totaal betreft het meer dan 150.000 mensen, die in verschillende salarisschalen zitten en er niet allemaal evenveel op vooruit zullen gaan", legt vakbondsbestuurder Thijs Roovers uit op de site van de bond. "Om te zorgen dat iedereen straks hetzelfde beloond wordt als de collega’s in het voortgezet onderwijs - dat is best een klus."
Door het beter belonen van basisschoolmedewerkers moet de loonkloof straks tot het verleden behoren. Dat hebben VVD, D66, CDA en ChristenUnie met elkaar afgesproken in het coalitieakkoord. Die afspraak moet nu tijdens cao-onderhandelingen worden uitgevoerd.
Vakbonden en het primair onderwijs hebben er jarenlang voor gepleit om medewerkers met "gelijkwaardige taken en verantwoordelijkheden" ook gelijkwaardig te belonen. Tot nu toe liggen de lonen in het voortgezet onderwijs gemiddeld hoger. Dit verschil is "niet uit te leggen" en "staat oplossingen voor het leraren- en schoolleiderstekort in de weg", schreef de AOb eerder in een manifest, samen met de PO-Raad, de Algemene Vereniging Schoolleiders, CNV Onderwijs en de Federatie van Onderwijsvakorganisaties (FvOv).
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geleden