Loonkloof in het onderwijs eind maart gedicht, hoopt vakbond
DEN HAAG (ANP) - De 'loonkloof' tussen medewerkers in het basisonderwijs en medewerkers van middelbare scholen kan voor eind maart zijn gedicht. Daarop hoopt althans de Algemene Onderwijsbond (AOb). De onderhandelingen over het gelijktrekken van de lonen zijn gaande. De AOb laat weten dat hier nog wel "de nodige technische haken en ogen" aan zitten.
"Zo is de cao primair onderwijs voor mensen in alle functies, dus ook voor ondersteuners", aldus de AOb. "In totaal betreft het meer dan 150.000 mensen, die in verschillende salarisschalen zitten en er niet allemaal evenveel op vooruit zullen gaan", legt vakbondsbestuurder Thijs Roovers uit op de site van de bond. "Om te zorgen dat iedereen straks hetzelfde beloond wordt als de collega’s in het voortgezet onderwijs - dat is best een klus."
Door het beter belonen van basisschoolmedewerkers moet de loonkloof straks tot het verleden behoren. Dat hebben VVD, D66, CDA en ChristenUnie met elkaar afgesproken in het coalitieakkoord. Die afspraak moet nu tijdens cao-onderhandelingen worden uitgevoerd.
Vakbonden en het primair onderwijs hebben er jarenlang voor gepleit om medewerkers met "gelijkwaardige taken en verantwoordelijkheden" ook gelijkwaardig te belonen. Tot nu toe liggen de lonen in het voortgezet onderwijs gemiddeld hoger. Dit verschil is "niet uit te leggen" en "staat oplossingen voor het leraren- en schoolleiderstekort in de weg", schreef de AOb eerder in een manifest, samen met de PO-Raad, de Algemene Vereniging Schoolleiders, CNV Onderwijs en de Federatie van Onderwijsvakorganisaties (FvOv).
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
20 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.
3 uur geleden