Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loongroei speelt grotere rol bij rentebesluit, zegt ECB-president

Loongroei speelt grotere rol bij rentebesluit, zegt ECB-president

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkeling van de lonen in de eurozone speelt een steeds grotere rol bij het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat zei ECB-president Christine Lagarde tijdens een toespraak in het Europees Parlement in Brussel. "De loongroei blijft sterk en dat zal naar verwachting ook zo blijven, en zal daarmee een steeds belangrijkere aanjager van de inflatie worden in de komende kwartalen", aldus Lagarde.

Hoewel de inflatie in 2024 volgens Lagarde geleidelijk verder zal afnemen, blijven er risico's bestaan dat de inflatie weer oploopt en hebben de beleidsmakers meer zekerheid nodig dat de prijsstijgingen daadwerkelijk terugkeren naar de doelstelling van 2 procent. De loonontwikkeling voor dit jaar hangt volgens de ECB-president vooral af van de uitkomst van lopende of komende onderhandelingsrondes die een grote impact zullen hebben op een groot deel van de salarissen van werknemers in de eurozone.

Binnen de ECB wordt druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank de rente weer kan gaan verlagen, nu de inflatie flink is afgekoeld ten opzichte van het piekniveau in 2022. De meningen lopen daarbij uiteen van een eerste renteverlaging in april of in juni.

Lagarde heeft zelf aangegeven "het waarschijnlijk te achten" dat de rente deze zomer zal worden verlaagd. Tegen die tijd zijn namelijk meer gegevens bekend over de loonontwikkelingen in het eurogebied. Ook president van De Nederlandsche Bank (DNB) en ECB-bestuurder Klaas Knot verklaarde eerder dat de aanpassing van de loongroei aan de inflatie nog het enige ontbrekende stukje in de rentepuzzel van de ECB is. Zodra dat stukje op zijn plaats valt, kan de ECB volgens Knot de rente verlagen.

Meer uit Financieel

Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

12 minuten geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

24 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

37 minuten geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

2 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

2 uur geleden