Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loongroei speelt grotere rol bij rentebesluit, zegt ECB-president

Loongroei speelt grotere rol bij rentebesluit, zegt ECB-president

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkeling van de lonen in de eurozone speelt een steeds grotere rol bij het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat zei ECB-president Christine Lagarde tijdens een toespraak in het Europees Parlement in Brussel. "De loongroei blijft sterk en dat zal naar verwachting ook zo blijven, en zal daarmee een steeds belangrijkere aanjager van de inflatie worden in de komende kwartalen", aldus Lagarde.

Hoewel de inflatie in 2024 volgens Lagarde geleidelijk verder zal afnemen, blijven er risico's bestaan dat de inflatie weer oploopt en hebben de beleidsmakers meer zekerheid nodig dat de prijsstijgingen daadwerkelijk terugkeren naar de doelstelling van 2 procent. De loonontwikkeling voor dit jaar hangt volgens de ECB-president vooral af van de uitkomst van lopende of komende onderhandelingsrondes die een grote impact zullen hebben op een groot deel van de salarissen van werknemers in de eurozone.

Binnen de ECB wordt druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank de rente weer kan gaan verlagen, nu de inflatie flink is afgekoeld ten opzichte van het piekniveau in 2022. De meningen lopen daarbij uiteen van een eerste renteverlaging in april of in juni.

Lagarde heeft zelf aangegeven "het waarschijnlijk te achten" dat de rente deze zomer zal worden verlaagd. Tegen die tijd zijn namelijk meer gegevens bekend over de loonontwikkelingen in het eurogebied. Ook president van De Nederlandsche Bank (DNB) en ECB-bestuurder Klaas Knot verklaarde eerder dat de aanpassing van de loongroei aan de inflatie nog het enige ontbrekende stukje in de rentepuzzel van de ECB is. Zodra dat stukje op zijn plaats valt, kan de ECB volgens Knot de rente verlagen.

Meer uit Financieel

EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

1 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

1 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

2 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Brussel ziet af van volledig verbod verbrandingsmotor auto 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod meer op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. De Europese Commissie presenteert dinsdag een herziening, waarin nieuw geproduceerde auto's niet volledig emissieloos moeten zijn, maar 90 procent minder CO2 moeten uitstoten vergeleken met 2021. Daardoor blijft er ruimte voor autofabrikanten om hybride auto's op de Europese markt te brengen.

3 uur geleden
Nexperia mag door topman aangestelde werknemer weren van rechter

ARNHEM (ANP) - Nexperia mocht kort na de schorsing van de topman door de ondernemingskamer een werknemer op non-actief stellen. Dit heeft de rechtbank in Arnhem bepaald in het kort geding dat de hoge hr-medewerker tegen de chipfabrikant had aangespannen.

3 uur geleden
Brussel versoepelt staatsteunregels woningbouw om betaalbaarheid

BRUSSEL (ANP) - EU-landen moeten makkelijker staatssteun kunnen verlenen voor meer betaalbare huisvesting, ook voor het middensegment. Dat stelt de Europese Commissie dinsdag in een speciaal woonplan.

4 uur geleden