Loon op Zand in ban van coronabesmetting, maar sfeer is gelaten
LOON OP ZAND (ANP) - In het Brabantse Loon op Zand werd donderdagavond druk gesproken over de eerste man die in Nederland besmet is geraakt met het coronavirus. De 56-jarige plaatsgenoot is een bekende man in het dorp met ruim 6000 inwoners. Haast iedereen kent hem, zeggen verscheidene inwoners.
In WhatsApp-groepen in het dorp was een half uur nadat minister Bruno Bruins (Medische Zorg) bekendmaakte dat de man in Tilburg in het ziekenhuis lag, duidelijk dat het om de ondernemer gaat. Mensen reageren gelaten op het nieuws. "We zijn niet bang of zo", zei iemand die net op een feestje in een kroeg in het dorp was geweest. "Mensen zijn eerder verbaasd dat iets van zo ver hiervandaan, nu ineens hier is", verwoordde iemand anders de stemming.
Bezoekers van het feest zijn werkzaam in de horeca, maar hadden de man niet gezien tijdens carnaval. Regionale media melden dat hij zowel in Loon op Zand als in Tilburg carnaval heeft gevierd.
Meer uit Binnenland
LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De advocaten van Mohamed en Muhanad Al N., broers van de vorig jaar mei vermoorde Ryan Al Najjar (18), hebben maandag de rechtbank in Lelystad om vrijspraak gevraagd. Er is volgens de raadslieden geen sluitend bewijs voor de stelling dat het tweetal, 23 en 25 jaar oud, betrokken is geweest bij het om het leven brengen van de jonge vrouw. Alleen vader Khaled Al N. is, zoals hij zelf ook zegt, schuldig aan het misdrijf.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.
5 uur geleden