Loon op Zand in ban van coronabesmetting, maar sfeer is gelaten
LOON OP ZAND (ANP) - In het Brabantse Loon op Zand werd donderdagavond druk gesproken over de eerste man die in Nederland besmet is geraakt met het coronavirus. De 56-jarige plaatsgenoot is een bekende man in het dorp met ruim 6000 inwoners. Haast iedereen kent hem, zeggen verscheidene inwoners.
In WhatsApp-groepen in het dorp was een half uur nadat minister Bruno Bruins (Medische Zorg) bekendmaakte dat de man in Tilburg in het ziekenhuis lag, duidelijk dat het om de ondernemer gaat. Mensen reageren gelaten op het nieuws. "We zijn niet bang of zo", zei iemand die net op een feestje in een kroeg in het dorp was geweest. "Mensen zijn eerder verbaasd dat iets van zo ver hiervandaan, nu ineens hier is", verwoordde iemand anders de stemming.
Bezoekers van het feest zijn werkzaam in de horeca, maar hadden de man niet gezien tijdens carnaval. Regionale media melden dat hij zowel in Loon op Zand als in Tilburg carnaval heeft gevierd.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
6 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
3 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
21 uur geleden