Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loon op Zand in ban van coronabesmetting, maar sfeer is gelaten

Loon op Zand in ban van coronabesmetting, maar sfeer is gelaten

LOON OP ZAND (ANP) - In het Brabantse Loon op Zand werd donderdagavond druk gesproken over de eerste man die in Nederland besmet is geraakt met het coronavirus. De 56-jarige plaatsgenoot is een bekende man in het dorp met ruim 6000 inwoners. Haast iedereen kent hem, zeggen verscheidene inwoners.

In WhatsApp-groepen in het dorp was een half uur nadat minister Bruno Bruins (Medische Zorg) bekendmaakte dat de man in Tilburg in het ziekenhuis lag, duidelijk dat het om de ondernemer gaat. Mensen reageren gelaten op het nieuws. "We zijn niet bang of zo", zei iemand die net op een feestje in een kroeg in het dorp was geweest. "Mensen zijn eerder verbaasd dat iets van zo ver hiervandaan, nu ineens hier is", verwoordde iemand anders de stemming.

Bezoekers van het feest zijn werkzaam in de horeca, maar hadden de man niet gezien tijdens carnaval. Regionale media melden dat hij zowel in Loon op Zand als in Tilburg carnaval heeft gevierd.

Meer uit Binnenland

Rechters geven drugskoeriers Schiphol lagere straffen uit protest

HAARLEM (ANP) - Drugssmokkelaars die op Schiphol worden betrapt, krijgen voortaan een lagere straf dan ze volgens de landelijke regels zouden moeten krijgen. De rechtbank in Haarlem vindt dat de koeriers naar verhouding "te zwaar gestraft worden", vergeleken met de kopstukken.

58 minuten geleden
Celstraf van 6 jaar en tbs voor houden van jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 60-jarige Roelof E. uit Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging voor seksuele uitbuiting van een minderjarige jongen. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

2 uur geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

3 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

3 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

4 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

4 uur geleden