Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loon basisschoolleraar na afstuderen hoger dan van andere hbo'ers

Loon basisschoolleraar na afstuderen hoger dan van andere hbo'ers

AMSTERDAM (ANP) - Basisschoolleraren verdienen na hun afstuderen meer dan andere hbo'ers, meldt SEO Economisch Onderzoek in economievakblad ESB. Het uurloon van iemand die de pabo heeft gedaan, is een jaar na het afstuderen zo'n 13 procent hoger dan het uurloon van andere hbo-afgestudeerden.

Het onderzoeksorgaan heeft gekeken naar leraren die in het studiejaar 2021/2022 hun diploma behaalden. Maar ook voor mensen die in de vijf jaar hiervoor afstudeerden, was het uurloon al hoger dan voor andere hbo'ers.

Van de oud-pabostudenten uit het afstudeerjaar 2021/2022 heeft 94 procent binnen een jaar een baan, het overgrote deel binnen het onderwijs. Voor andere hbo-richtingen ligt het percentage mensen met een baan na een jaar gemiddeld 11 procent lager.

Vast contract

Van de mensen met een pabodiploma heeft 73 procent na een jaar werken een vast contract. Voor afgestudeerden van andere hbo-opleidingen is dat 49 procent.

Tien jaar na het afstuderen verdienen mensen met een pabodiploma per uur 5 procent meer dan andere hbo'ers. Afgestudeerden uit het studiejaar 2006/2007 verdienden tien jaar later nog 13 procent minder per uur dan andere hbo'ers. De afgelopen jaren voerden basisschoolleraren geregeld actie voor een hoger salaris, wat leidde tot nieuwe cao-afspraken. Voor het onderzoek gebruikte SEO data van het CBS, DUO en het UWV.

SEO merkt wel op dat het leven van een basisschoolleraar "minder rooskleurig" is als het gaat om bijvoorbeeld werkdruk, concluderen ze uit bestaand onderzoek. Ongeveer vier op de vijf leraren werken regelmatig over, gemiddeld zeven uur per week. Ook wordt het werk nadelig beïnvloed door agressie op scholen. "Deze problemen worden niet opgelost door hogere uurlonen en vaste contracten."

Meer uit Binnenland

Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

1 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

2 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

2 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

3 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

4 uur geleden
Museum Singer Laren verwerft onbekend werk van Piet Mondriaan

LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.

5 uur geleden
Amsterdamse partijen willen azc voor lhbtiq+-vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.

5 uur geleden