
Lookman leidt Nigeria naar halve finales van Afrika Cup
ABIDJAN (ANP) - Favoriet Nigeria heeft ten koste van Angola de halve finales bereikt van de Afrika Cup. De ploeg van de Portugese bondscoach José Peseiro had in Abidjan aan één doelpunt genoeg: 1-0.
Vlak voor het einde van de eerste helft maakte Ademola Lookman de winnende treffer. Hij schoot op aangeven van Moses Simon met links raak. Lookman, spits van het Italiaanse Atalanta, nam een ronde eerder tegen Kameroen (2-0) ook al de gehele Nigeriaanse productie voor zijn rekening.
Bij Nigeria stonden de geboren Haarlemmer William Troost-Ekong en de voormalige Ajax-verdediger Calvin Bassey in de basis. In de halve finales wacht een duel met Kaapverdië of Zuid-Afrika. Die landen staan zaterdag tegenover elkaar.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden