Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loods met oldtimers en een boot in vlammen op in Franeker

Loods met oldtimers en een boot in vlammen op in Franeker

FRANEKER (ANP) - Door een grote brand in een loods in Franeker zijn zeventien oldtimers en een boot verwoest. De brand brak in de loop van vrijdagavond uit en is aan het begin van de nacht nog niet geblust.

De loods staat aan de Van Harinxmaweg en is volledig verloren gegaan, meldt de veiligheidsregio Fryslân. Er zijn zestien huizen in de omgeving ontruimd en de straten zijn afgezet. De bewoners worden opgevangen in het gemeentehuis. Eén persoon is door ambulancepersoneel nagekeken omdat diegene rook had ingeademd, maar hoefde niet naar het ziekenhuis.

De veiligheidsregio stuurde eerder op de avond een NL-Alert. Daarin kregen mensen het advies om ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten.

Meer uit Binnenland

Kankermedicijn komende maanden beperkt beschikbaar

UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.

42 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

2 uur geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

2 uur geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

3 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

4 uur geleden
Drie vermiste tieners die wegliepen uit Sleeuwijk weer terecht

SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.

5 uur geleden