Loods ingestort, zonnepanelen vallen op auto's in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Door harde wind is vrijdag een loods van een bouwmarkt in de stad Groningen ingestort. Op een andere plek in de stad zijn zonnepanelen weggewaaid en op auto's terechtgekomen. Ook bleek een muur te bewegen en werd gevreesd dat die zou instorten. Daarom zijn twee winkels ontruimd, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Groningen. Niemand is gewond geraakt.
De drie incidenten gebeurden tussen 10.55 en 11.13 uur. De eerste melding van de ingestorte loods aan de Beckerweg kwam om 10.55 uur binnen, meldt de woordvoerder. Vermoedelijk door heftige windstoten heeft de loods het begeven. De loods hoort bij een groothandel in hout en bouwmaterialen. Niemand was aanwezig toen het gebouw instortte.
Om 10.57 uur werden de hulpdiensten gewaarschuwd over een muur die bewoog en waar kleine brokstukjes van afkwamen op het Sontplein, tussen de Decathlon en de Kwantum. De winkels waren al ontruimd en de muur is ruim afgezet, vertelt de woordvoerder. Om 11.13 uur was het vervolgens raak op de Oliemulderstraat. Daar bleken zonnepanelen van een of meerdere woningen te waaien en op auto' s terecht te komen.
In alle gevallen heeft de brandweer de locatie veiliggesteld en die vervolgens overgedragen aan de eigenaren of de gemeente voor de verdere afwikkeling.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
41 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
5 uur geleden