Loods ingestort, zonnepanelen vallen op auto's in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Door harde wind is vrijdag een loods van een bouwmarkt in de stad Groningen ingestort. Op een andere plek in de stad zijn zonnepanelen weggewaaid en op auto's terechtgekomen. Ook bleek een muur te bewegen en werd gevreesd dat die zou instorten. Daarom zijn twee winkels ontruimd, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Groningen. Niemand is gewond geraakt.
De drie incidenten gebeurden tussen 10.55 en 11.13 uur. De eerste melding van de ingestorte loods aan de Beckerweg kwam om 10.55 uur binnen, meldt de woordvoerder. Vermoedelijk door heftige windstoten heeft de loods het begeven. De loods hoort bij een groothandel in hout en bouwmaterialen. Niemand was aanwezig toen het gebouw instortte.
Om 10.57 uur werden de hulpdiensten gewaarschuwd over een muur die bewoog en waar kleine brokstukjes van afkwamen op het Sontplein, tussen de Decathlon en de Kwantum. De winkels waren al ontruimd en de muur is ruim afgezet, vertelt de woordvoerder. Om 11.13 uur was het vervolgens raak op de Oliemulderstraat. Daar bleken zonnepanelen van een of meerdere woningen te waaien en op auto' s terecht te komen.
In alle gevallen heeft de brandweer de locatie veiliggesteld en die vervolgens overgedragen aan de eigenaren of de gemeente voor de verdere afwikkeling.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
11 uur geleden