Loods ingestort, zonnepanelen vallen op auto's in Groningen
GRONINGEN (ANP) - Door harde wind is vrijdag een loods van een bouwmarkt in de stad Groningen ingestort. Op een andere plek in de stad zijn zonnepanelen weggewaaid en op auto's terechtgekomen. Ook bleek een muur te bewegen en werd gevreesd dat die zou instorten. Daarom zijn twee winkels ontruimd, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Groningen. Niemand is gewond geraakt.
De drie incidenten gebeurden tussen 10.55 en 11.13 uur. De eerste melding van de ingestorte loods aan de Beckerweg kwam om 10.55 uur binnen, meldt de woordvoerder. Vermoedelijk door heftige windstoten heeft de loods het begeven. De loods hoort bij een groothandel in hout en bouwmaterialen. Niemand was aanwezig toen het gebouw instortte.
Om 10.57 uur werden de hulpdiensten gewaarschuwd over een muur die bewoog en waar kleine brokstukjes van afkwamen op het Sontplein, tussen de Decathlon en de Kwantum. De winkels waren al ontruimd en de muur is ruim afgezet, vertelt de woordvoerder. Om 11.13 uur was het vervolgens raak op de Oliemulderstraat. Daar bleken zonnepanelen van een of meerdere woningen te waaien en op auto' s terecht te komen.
In alle gevallen heeft de brandweer de locatie veiliggesteld en die vervolgens overgedragen aan de eigenaren of de gemeente voor de verdere afwikkeling.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
2 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
8 uur geleden