Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Longfonds: Olaf betekende veel voor mensen met zelfde ziekte

Longfonds: Olaf betekende veel voor mensen met zelfde ziekte

AMERSFOORT (ANP) - De fotograaf Erwin Olaf, die enkele weken na een longtransplantatie is overleden, heeft volgens het Longfonds veel betekend voor mensen die dezelfde longaandoening hebben. "Hij was een betrokken en bevlogen fotograaf. Hij maakte indrukwekkende zelfportretten over de ontwikkeling van zijn ziekte. Dat heeft geholpen om de aandoening bekender te maken bij het grote publiek. Het is heel fijn en heel dapper dat hij daar open over is geweest", zegt een woordvoerster van de organisatie.

Olaf kreeg in 1996 de diagnose longemfyseem, een vorm van COPD. Longemfyseem is een chronische ziekte waarbij longblaasjes beschadigd raken. Dat maakt het moeilijker om zuurstof op te nemen. Mensen die daar last van hebben, zijn vaak moe en hebben moeite met ademhalen. Enkele weken geleden kreeg Olaf een longtransplantatie. In een verklaring zegt zijn familie dat hij aan het opknappen was, maar dat hij woensdag plotseling onwel werd. Hij kon niet meer worden gereanimeerd. Olaf was 64 jaar.

Meer dan 300.000 mensen in Nederland hebben, net als Olaf, COPD. In 2007 maakte Olaf een fotoserie met enkele andere patiënten. Dat deed hij voor het Astma Fonds, dat later zijn naam zou veranderen in het Longfonds. "Hij wilde zelf iets voor ons doen. Hij wist dat COPD levensgevaarlijk en ongeneeslijk was, hij heeft het belangeloos gedaan. De patiënten waren heel tevreden met de aandacht voor hun toen nog onbekende ziekte via zo'n bekende Nederlander. COPD was toen nog niet bekend en dus voelden mensen zich niet gezien en niet gehoord", aldus het Longfonds.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

1 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

2 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

4 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

4 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

6 uur geleden
Maandverwachting december: zachte eerste helft, daarna kouder

HOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.

20 uur geleden
36 aanhoudingen bij anti-immigratiedemonstratie in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de anti-immigratiedemonstratie in Den Haag zijn zaterdag 36 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van verschillende strafbare feiten, waaronder het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het in bezit hebben van wapens zoals steekwapens en zwaar vuurwerk, meldt de politie.

1 dag geleden