Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Longfonds komt met nieuwe organisatie voor langdurige Covid

Longfonds komt met nieuwe organisatie voor langdurige Covid

AMERSFOORT (ANP) - Het Longfonds start een nieuwe patiëntenorganisatie voor mensen die langdurige Covid hebben opgelopen. Met PostCovid NL wil het fonds patiënten met landurige Covid betrouwbare informatie geven en meer erkenning creëren voor hun situatie.

Volgens het Longfonds heeft langdurige Covid grote gevolgen voor tienduizenden Nederlanders, maar voelen zij zich niet altijd "herkend en erkend" door de rest. "We zien dat mensen met landurige Covid na bijna twee jaar nog steeds zoekende zijn", stelt directeur Michael Rutgers.

De nieuwe patiëntenorganisatie zegt de belangen van langdurige-Covidpatiënten te willen behartigen en zich hard te gaan maken voor "erkenning, nieuwe oplossingen en de beste zorg en ondersteuning bij overheden, zorg- en onderzoeksinstellingen, zorgverzekeraars en werkgevers". Het Longfonds had daar al het patiëntenplatform Coronaplein.nu voor, maar dat gaat nu op in PostCovid NL.

Mensen met langdurige Covid hebben vaak last van vermoeidheid, kortademigheid, hoofdpijn, vergeetachtigheid, reukverlies, hartkloppingen, spierpijn en angstklachten. De klachten kunnen soms maandenlang aanhouden, al is het mogelijk dat deze na een tijd minder worden.

Meer uit Binnenland

Klimaatscenario's moeten eilanden helpen zich voor te bereiden

DE BILT (ANP) - Om zich beter te kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, hebben Aruba, Curaçao en Sint Maarten nu hun eigen klimaatscenario's. Het KNMI heeft die samen met de meteorologische instituten op de Caribische eilanden opgesteld.

5 minuten geleden
Kabinet ziet geen aanleiding nationaal verbod op fossiele reclame

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclame in Den Haag vormt voor het demissionaire kabinet geen inspiratie om een landelijk verbod in te voeren. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat een nationaal verbod niet per se onmogelijk is, maar dat het juridisch nog te onzeker is.

28 minuten geleden
Kookadvies kraanwater in meerdere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen

BIERVLIET (ANP) - In meerdere plaatsen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen moeten mensen tot en met komende zaterdag hun kraanwater drie minuten koken, melden waterbedrijf Evides en de veiligheidsregio. Reden is een leidingbreuk, waardoor niet zeker is of het water veilig kan worden gedronken.

30 minuten geleden
Zelensky: claimscommissie moet leiden tot betaling oorlogsschade

DEN HAAG (ANP) - De oprichting van een claimscommissie moet leiden tot "echte" betalingen van de geleden oorlogsschade in Oekraïne, zei president Volodymyr Zelensky dinsdagmiddag bij de internationale conferentie hierover in Den Haag. Hij verwacht "sterke en voldoende internationale steun, zodat mensen werkelijk voelen dat elke soort schade die is veroorzaakt door de oorlog kan worden gecompenseerd".

32 minuten geleden
Zelensky ontmoet Moldavische leider Sandu in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Den Haag ook zijn Moldavische ambtsgenoot Maia Sandu ontmoet. "We bespraken mogelijke samenwerkingsgebieden en kwamen overeen om verder contact te houden. Ik heb de president ook geïnformeerd over onze inspanningen voor vrede, veiligheid en de wederopbouw van Oekraïne na het einde van de oorlog", schreef Zelensky op X.

49 minuten geleden
35 landen tekenen voor claimscommissie oorlogsschade Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - 35 landen hebben in Den Haag getekend voor de oprichting van een internationale claimscommissie voor oorlogsschade in Oekraïne. Voor de oprichting waren minimaal 25 handtekeningen nodig. Het is nu aan deelnemende landen om het verdrag nog door hun parlement te loodsen. Dat duurt vermoedelijk nog maanden. Onder de ondertekenaars zijn naast Oekraïne en de Europese Unie onder meer ook gastland Nederland, en belangrijke Europese landen als Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. Niet eerder kreeg een verdrag van de Raad van Europa zo snel zo veel ondertekenaars, zeggen ingewijden.

1 uur geleden
Zelensky pleit in Kamer voor rekenschap Russische oorlogsdaden

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er in de Tweede Kamer voor gepleit dat Rusland verantwoordelijk wordt gehouden voor zijn oorlogsdaden. Hij vroeg Tweede Kamerleden en senatoren om pogingen te steunen om Rusland juridisch rekenschap te laten afleggen. "Gerechtigheid moet centraal staan bij het beëindigen van de oorlog."

1 uur geleden