Longfonds komt met nieuwe organisatie voor langdurige Covid
AMERSFOORT (ANP) - Het Longfonds start een nieuwe patiëntenorganisatie voor mensen die langdurige Covid hebben opgelopen. Met PostCovid NL wil het fonds patiënten met landurige Covid betrouwbare informatie geven en meer erkenning creëren voor hun situatie.
Volgens het Longfonds heeft langdurige Covid grote gevolgen voor tienduizenden Nederlanders, maar voelen zij zich niet altijd "herkend en erkend" door de rest. "We zien dat mensen met landurige Covid na bijna twee jaar nog steeds zoekende zijn", stelt directeur Michael Rutgers.
De nieuwe patiëntenorganisatie zegt de belangen van langdurige-Covidpatiënten te willen behartigen en zich hard te gaan maken voor "erkenning, nieuwe oplossingen en de beste zorg en ondersteuning bij overheden, zorg- en onderzoeksinstellingen, zorgverzekeraars en werkgevers". Het Longfonds had daar al het patiëntenplatform Coronaplein.nu voor, maar dat gaat nu op in PostCovid NL.
Mensen met langdurige Covid hebben vaak last van vermoeidheid, kortademigheid, hoofdpijn, vergeetachtigheid, reukverlies, hartkloppingen, spierpijn en angstklachten. De klachten kunnen soms maandenlang aanhouden, al is het mogelijk dat deze na een tijd minder worden.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Voor bewoners van de bijzondere Caribische gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba spelen de klimaatplannen van de Nederlandse politieke partijen een grote rol. Lang waren onderwerpen als armoede, onderwijs, zorg en huisvesting belangrijk, maar het klimaat zal volgens veel mensen steeds meer een rol spelen in het stemhokje op 29 oktober.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klok is in de nacht van zaterdag op zondag een uur teruggezet. Om 03.00 uur ging de wintertijd in, en daarmee was het weer 02.00 uur. Met de wintertijd is het 's ochtends eerder licht.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Verschillende omroepen zijn in gesprek met de NPO over de ingrijpende plannen voor de publieke zenders en programmering. Onder meer AVROTROS en BNNVARA laten weten de inhoud van die gesprekken niet met de media te willen delen.
12 uur geledenTILBURG(ANP) - Kandidaat-Kamerlid voor JA21 Kevin Nuijten is zaterdag tijdens het debat van het Zuiden door de beveiliging uit het publiek gehaald, omdat ze dachten dat hij de 'vegan streaker' was die eerder deze week de tv-uitzending van Eva Jinek verstoorde. Nadat hij vanuit de zaal was meegenomen en aangehouden, werd in het politiebusje duidelijk dat hij iemand anders was, laat hij via een woordvoerder van de partij weten.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een demonstratie onder de noemer Samen tegen Fascisme mag zondag definitief niet op het Domplein in Utrecht worden gehouden. Dat heeft de voorzieningenrechter in een spoedprocedure geoordeeld.
14 uur geledenKRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Hollandsche IJsselkering bij Krimpen aan den IJssel wordt in de nacht van zaterdag op zondag gesloten. Dat gebeurt rond 01.45 uur vanwege hoogwater, meldt Rijkswaterstaat.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 10.000 keer ondertekend.
16 uur geleden