Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels kende donderdag een succesvol debuut op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat geld wil ophalen om in de Britse hoofdstad een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen, won op zijn eerste handelsdag 7 procent aan beurswaarde.

Het Britse bedrijf exploiteert de Kingsway Exchange Tunnels onder het Londense metrostation Chancery Lane. De tunnels werden in de jaren veertig van de vorige eeuw aangelegd om burgers te beschermen tegen Duitse bombardementen. Het is de bedoeling om de plek om te vormen tot een bestemming voor kunst, natuur en wetenschappen. In 2027 moet het complex opengaan voor het publiek.

De beursnotering aan Beursplein 5 maakt het voor de onderneming gemakkelijker om investeerders te vinden. Het bedrijf is van plan om na de beursgang voor omgerekend 35 miljoen euro aan aandelen te slijten aan institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen.

Koersdaling ASR

Het algehele sentiment op de beurs in Amsterdam was licht positief. De AEX-index won 0,2 procent tot 925,11 punten en de MidKap steeg 0,6 procent naar 864,23 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. De hoofdgraadmeter op de Duitse beurs won 0,3 procent. In Parijs en Londen was sprake van minnen tot 1 procent.

ASR hoorde bij de dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,9 procent. De verzekeraar kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een update van de strategie en financiële doelen voor de komende jaren, die niet in de smaak leek te vallen bij beleggers. ASR, dat zijn positie op de Nederlandse markt flink heeft versterkt met de overname van de Nederlandse activiteiten van Aegon, wil doorgroeien op eigen kracht en via strategische overnames van kleine tot middelgrote verzekeraars.

H&M

Bij de kleinere bedrijven aan het Damrak was NX Filtration een grote winnaar. De koers van het waterzuiveringsbedrijf uit Enschede werd meer dan 14 procent hoger gezet na het bekend worden van nieuwe opdrachten voor de onderneming.

Hennes & Mauritz (H&M) zakte daarnaast 15 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht en zag de verkopen dalen door de slechte weersomstandigheden, waardoor consumenten thuisbleven.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0708 dollar waard, tegen 1,0685 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 81,39 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 85,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zweden leverden in 2025 ruim 3 miljard statiegeldverpakkingen in

STOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.

6 minuten geleden
Hornbach breidt marktaandeel verder uit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.

42 minuten geleden
Beurzen Azië stijgen, olieprijs daalt door hoop op einde oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.

43 minuten geleden
Nederlandse gasvoorraden gedaald naar laagste niveau in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.

55 minuten geleden
Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

8 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

10 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

10 uur geleden