Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels kende donderdag een succesvol debuut op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat geld wil ophalen om in de Britse hoofdstad een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen, won op zijn eerste handelsdag 7 procent aan beurswaarde.

Het Britse bedrijf exploiteert de Kingsway Exchange Tunnels onder het Londense metrostation Chancery Lane. De tunnels werden in de jaren veertig van de vorige eeuw aangelegd om burgers te beschermen tegen Duitse bombardementen. Het is de bedoeling om de plek om te vormen tot een bestemming voor kunst, natuur en wetenschappen. In 2027 moet het complex opengaan voor het publiek.

De beursnotering aan Beursplein 5 maakt het voor de onderneming gemakkelijker om investeerders te vinden. Het bedrijf is van plan om na de beursgang voor omgerekend 35 miljoen euro aan aandelen te slijten aan institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen.

Koersdaling ASR

Het algehele sentiment op de beurs in Amsterdam was licht positief. De AEX-index won 0,2 procent tot 925,11 punten en de MidKap steeg 0,6 procent naar 864,23 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. De hoofdgraadmeter op de Duitse beurs won 0,3 procent. In Parijs en Londen was sprake van minnen tot 1 procent.

ASR hoorde bij de dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,9 procent. De verzekeraar kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een update van de strategie en financiële doelen voor de komende jaren, die niet in de smaak leek te vallen bij beleggers. ASR, dat zijn positie op de Nederlandse markt flink heeft versterkt met de overname van de Nederlandse activiteiten van Aegon, wil doorgroeien op eigen kracht en via strategische overnames van kleine tot middelgrote verzekeraars.

H&M

Bij de kleinere bedrijven aan het Damrak was NX Filtration een grote winnaar. De koers van het waterzuiveringsbedrijf uit Enschede werd meer dan 14 procent hoger gezet na het bekend worden van nieuwe opdrachten voor de onderneming.

Hennes & Mauritz (H&M) zakte daarnaast 15 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht en zag de verkopen dalen door de slechte weersomstandigheden, waardoor consumenten thuisbleven.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0708 dollar waard, tegen 1,0685 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 81,39 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 85,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

48 minuten geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

2 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

4 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

5 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

7 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

7 uur geleden
Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

8 uur geleden