Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

London Tunnels wint aan beurswaarde op eerste dag op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels kende donderdag een succesvol debuut op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat geld wil ophalen om in de Britse hoofdstad een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen, won op zijn eerste handelsdag 7 procent aan beurswaarde.

Het Britse bedrijf exploiteert de Kingsway Exchange Tunnels onder het Londense metrostation Chancery Lane. De tunnels werden in de jaren veertig van de vorige eeuw aangelegd om burgers te beschermen tegen Duitse bombardementen. Het is de bedoeling om de plek om te vormen tot een bestemming voor kunst, natuur en wetenschappen. In 2027 moet het complex opengaan voor het publiek.

De beursnotering aan Beursplein 5 maakt het voor de onderneming gemakkelijker om investeerders te vinden. Het bedrijf is van plan om na de beursgang voor omgerekend 35 miljoen euro aan aandelen te slijten aan institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen.

Koersdaling ASR

Het algehele sentiment op de beurs in Amsterdam was licht positief. De AEX-index won 0,2 procent tot 925,11 punten en de MidKap steeg 0,6 procent naar 864,23 punten. Elders in Europa was het beeld gemengd. De hoofdgraadmeter op de Duitse beurs won 0,3 procent. In Parijs en Londen was sprake van minnen tot 1 procent.

ASR hoorde bij de dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een verlies van 0,9 procent. De verzekeraar kwam voorafgaand aan zijn beleggersdag met een update van de strategie en financiële doelen voor de komende jaren, die niet in de smaak leek te vallen bij beleggers. ASR, dat zijn positie op de Nederlandse markt flink heeft versterkt met de overname van de Nederlandse activiteiten van Aegon, wil doorgroeien op eigen kracht en via strategische overnames van kleine tot middelgrote verzekeraars.

H&M

Bij de kleinere bedrijven aan het Damrak was NX Filtration een grote winnaar. De koers van het waterzuiveringsbedrijf uit Enschede werd meer dan 14 procent hoger gezet na het bekend worden van nieuwe opdrachten voor de onderneming.

Hennes & Mauritz (H&M) zakte daarnaast 15 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht en zag de verkopen dalen door de slechte weersomstandigheden, waardoor consumenten thuisbleven.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0708 dollar waard, tegen 1,0685 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder en kostte 81,39 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 85,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

52 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

55 minuten geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

7 uur geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

17 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

20 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

21 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

22 uur geleden