Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londense vaccinatiecentra binnenkort ook 's nachts open

Londense vaccinatiecentra binnenkort ook 's nachts open

LONDEN (ANP) - Inwoners van de Britse hoofdstad Londen kunnen zich voor het einde van de maand ook 's nachts laten vaccineren tegen het coronavirus. Dan begint een proefproject met priklocaties die rond de klok open zijn, zegt verantwoordelijk minister Nadhim Zahawi volgens Sky News.

Vaccinatiecentra openen momenteel om 08.00 de deuren en sluiten om 20.00 uur. Die openingstijden zijn volgens de minister ideaal voor tachtigplussers, een van de groepen waarvan de bescherming prioriteit kreeg. Vanaf deze week wordt het beleid verruimd en worden ook mensen van 70 jaar en ouder ingeënt, evenals volwassenen die om medische redenen tot een risicogroep behoren.

"Als je omlaag gaat in de leeftijdsgroepen, wordt het steeds handiger voor mensen om laat op de avond of in de vroege uren te gaan", zei minister van Vaccinatiebeleid Zahawi. Hij benadrukte dat het op dit moment nog prioriteit heeft om de beperkte voorraad vaccins te gebruiken om de meest kwetsbare mensen te vaccineren tegen het virus.

De miljoenenstad Londen is zwaar getroffen door de pandemie. Burgemeester Sadiq Khan waarschuwde eerder deze maand dat in sommige delen van de metropool 1 op de 20 mensen het virus had opgelopen. Dat zorgt voor problemen in ziekenhuizen en bij de hulpdiensten. Er moesten noodgedwongen brandweerlieden worden ingeschakeld om ambulances te besturen.

Meer uit Buitenland

410 mensen in Duitsland als islamistische bedreiging gezien

BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.

43 minuten geleden
Netanyahu in Washington geland, spreekt Trump dinsdag

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

46 minuten geleden
Aangehouden verdachte schietpartij Seattle is vijftien jaar oud

SEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.

47 minuten geleden
Zelensky bezoekt dinsdag Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.

3 uur geleden
Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

4 uur geleden
Macron: natuurbrand bij Biscarosse is onder controle

BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.

5 uur geleden
Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

7 uur geleden