Londense taxichauffeurs brengen eerbetoon aan Elizabeth
LONDEN (ANP) - Enkele tientallen taxichauffeurs hebben hun wagen op The Mall in Londen gezet als eerbetoon aan koningin Elizabeth. Volgens Sky News staan er zo'n vijftig taxi's in een lange rij op The Mall, de bekende straat voor Buckingham Palace.
"Er zouden hier nog veel meer taxichauffeurs kunnen zijn, maar ze hebben de weg afgesloten", zegt chauffeur Michael Ackerman tegen Sky News. Hij en zijn vriend en collega Robert Caulder aarzelden geen seconde en reden meteen richting Buckingham Palace toen ze op de radio hoorden dat Elizabeth was overleden.
Bij het paleis staan niet alleen taxichauffeurs. Duizenden mensen zijn naar Buckingham Palace gegaan om te rouwen. Er worden bloemen gelegd en mensen lezen de officiële bekendmaking die aan het hek hangt. Volgens verslaggevers zingen ze het Britse volkslied in verschillende varianten: God Save The Queen voor Elizabeth en God Save The King voor Charles, de nieuwe koning.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
39 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
43 minuten geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
1 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
4 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
5 uur geleden