Londense taxichauffeurs brengen eerbetoon aan Elizabeth
LONDEN (ANP) - Enkele tientallen taxichauffeurs hebben hun wagen op The Mall in Londen gezet als eerbetoon aan koningin Elizabeth. Volgens Sky News staan er zo'n vijftig taxi's in een lange rij op The Mall, de bekende straat voor Buckingham Palace.
"Er zouden hier nog veel meer taxichauffeurs kunnen zijn, maar ze hebben de weg afgesloten", zegt chauffeur Michael Ackerman tegen Sky News. Hij en zijn vriend en collega Robert Caulder aarzelden geen seconde en reden meteen richting Buckingham Palace toen ze op de radio hoorden dat Elizabeth was overleden.
Bij het paleis staan niet alleen taxichauffeurs. Duizenden mensen zijn naar Buckingham Palace gegaan om te rouwen. Er worden bloemen gelegd en mensen lezen de officiële bekendmaking die aan het hek hangt. Volgens verslaggevers zingen ze het Britse volkslied in verschillende varianten: God Save The Queen voor Elizabeth en God Save The King voor Charles, de nieuwe koning.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
11 uur geleden