Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Londense 'soepactivisten' op borg vrij met lijm- en verfverbod

Londense 'soepactivisten' op borg vrij met lijm- en verfverbod

LONDEN (ANP) - De twee jonge vrouwen die vrijdag in Londen tomatensoep gooiden naar een schilderij van Vincent van Gogh zijn door de rechter op borgtocht vrijgelaten. In afwachting van hun berechting op 13 december mogen ze geen musea of kunstgalerieën bezoeken of verf of lijm bij zich hebben in de openbare ruimte, besloot de Britse rechter na hun voorgeleiding.

De twee vrouwen van 20 en 21 jaar gooiden vrijdagmiddag in de National Gallery een blik soep leeg over de Zonnebloemen van Van Gogh. Daarna lijmden ze zich met een hand vast aan de muur. Met hun actie wilden ze protesteren tegen klimaatverandering en de gestegen kosten van levensonderhoud. Een van hen riep "Wat is meer waard, kunst of leven?", zo is te zien in een filmpje van de actie dat verscheen op sociale media.

Van Gogh schilderde de Zonnebloemen in 1888. Het werk heeft een geschatte waarde van ruim 85 miljoen euro. Het schilderij bleef onbeschadigd omdat er een glasplaat voor zat. De lijst raakte volgens de National Gallery wel beschadigd.

De vrouwen, die deel uitmaken van de actiegroep Just Stop Oil, zijn aangeklaagd wegens vernieling. Tijdens hun voorgeleiding zeiden ze onschuldig te zijn.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt dat massale raketaanval vergeldingsaanval was

MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.

42 minuten geleden
VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

1 uur geleden
Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

2 uur geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

2 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

6 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

8 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

8 uur geleden