Londense politie wijst kritiek op aanpak wake vermoorde vrouw af
LONDEN (ANP/BELGA) - De Londense politie zegt tijdens de wake voor de vermoorde Sarah Everard "in een positie te zijn gedwongen waar handhaving noodzakelijk was". Honderden mensen, onder wie Kate Middleton, de vrouw van de Britse prins William, kwamen zaterdag bijeen voor een bijeenkomst die was verboden vanwege coronamaatregelen. De politie trad hardhandig op en dat leidde tot veel kritiek, ook van diverse politici.
Agenten die probeerden de demonstratie te ontbinden, stuitten in eerste instantie op luid verzet en fluitconcerten. Uiteindelijk kwam het tot opstootjes tussen de politie en enkele deelnemers aan de wake. Op videobeelden en foto's op sociale media is te zien hoe politiemannen actievoerders in bedwang houden en in de boeien slaan.
Vier mensen werden opgepakt vanwege overtreding van coronaregels en verstoring van de openbare orde. Assistent-commissaris Helen Ball wees er in een reactie op dat honderden mensen dicht op elkaar stonden, waardoor een groot risico ontstond op verspreiding van het coronavirus. "Herhaaldelijk hebben we de aanwezigen gevraagd de wetten na te leven en te vertrekken. Jammer genoeg begon een kleine minderheid tegen de agenten te scanderen, te duwen en met spullen te gooien."
Afkeurende reacties
De organisatie achter de wake, Reclaim These Streets, zegt boos te zijn over beelden van agenten "die vrouwen fysiek mishandelen, tijdens een wake tegen geweld door mannen".
Ook vanuit de politiek kwamen afkeurende reacties op hoe de politie de wake aanpakte. Labour-leider Keir Starmer noemde dit "geen goede ordehandhavingsmethode". Burgemeester van Londen Sadiq Khan, een partijgenoot van Starmer, noemde de scènes "onaanvaardbaar".
De wake werd gehouden in het park waar Everard vlak voor haar vermissing doorheen liep. Ze verdween op 3 maart toen ze te voet op weg was in haar woonplaats Londen. Eerder deze week is haar lichaam gevonden en is de 48-jarige agent Wayne Couzens opgepakt als hoofdverdachte. Een 30-jarige vrouw, vermoedelijk zijn echtgenote, werd aangehouden op verdenking van medeplichtigheid.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.
25 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.
45 minuten geledenBELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
4 uur geleden